Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії затвердили інфраструктурний план. У ньому - 69 програм і проектів на загальну суму майже 1,4 мільярда гривень

В Олександрії затвердили інфраструктурний план. У ньому - 69 програм і проектів на загальну суму майже 1,4 мільярда гривень

Олександрія отримала Міський інфраструктурний план, який включає в себе 69 програм і проектів у різних галузях життєдіяльності міста. За підрахунками міської влади, щоб усе це реалізувати до 2030 року, знадобиться більше 1 мільярда 397 мільйонів 497 тисяч гривень.

Виконавчий комітет Олександрійської міськради ухвалив рішення "Про затвердження Міського інфраструктурного плану Стратегії Сталого розвитку м. Олександрія на період до 2030 року" сьогодні, 18 січня.

Відповідна програма включає в себе 9 довго- і середньострокових програм; 11 короткострокових інвестиційних проектів у сфері промисловості та майже 49 короткострокових соціальних проектів у галузях освіти, культури, будівництва і реконструкції житла та комунікацій, охорони природи тощо.

Частина програм, передбачених планом, вже знайомі читачам "Олександрійських новин". Це, зокрема, індустріальний парк, створення муніципального транспортного підприємства, оптимізація системи опалення, модернізація вуличного освітлення, гемодіалізний центр, масове встановлення лічильників тепла.

Серед нових проектів, які можуть зацікавити жителів міста, варто згадати запропоновану програму "Картка Олександрійця". Вона передбачає, за словами начальника управління економіки Ростислава Черевашка, облік пільговиків, які користуються громадським транспортом, безготівковий облік пасажирів. Картка також має перспективи впровадження у сферу охорони здоров'я (наприклад, занесення в неї медичних даних жителя), освіти тощо. Фінансувати її на суму 5,2 мільйона гривень планується з міського бюджету, а запрацювати вона повинна до 2020 року.

У переліку короткострокових соціальних проектів можна виокремити такі як капітальний ремонт ПК "Світлопільський", будівництво блочно-модульної котельні для музичної школи (імовірно, її також планують перевести на опалення дровами чи деревиною), будівництво водопроводу по Соборному проспекту до ЦТП 122 та водоводу до села Звенигородка, численні ремонти житла та деякі інші. Окремо можна згадати проект будівництва звалища побутових відходів за 2,2 мільйона гривень, яке планують завершити до 2025 року. Доповнити його, згідно плану, мали б також комплекс із переробки побутового сміття та система роздільного збору сміття, які мав би реалізувати приватний інвестор.

Та амбіції міської влади не обмежуються лише Олександрією. У відповідному плані передбачені створення сільськогосподарського та енергохімічного кластерів, які, за логікою документу, мали б ледь не врятувати економіку України.  

Загальною ж метою плану задекларовані сприяння реалізації стратегічних завдань для розвитку міста, а також залучення коштів із різних джерел, включаючи міжнародні гранти.

Майже півтора мільярда гривень для фінансування програми планують знайти у державному і місцевому бюджетах, а також за рахунок міжнародних грантів та приватних інвестицій.

Наскільки доречно й реалістично усі ці амбіційні проекти виглядають на фоні заяв про нестачу грошей для зарплати вчителям та скасування безкоштовного харчування у школах і проїзду в автобусах, судити читачам.

Фото: crowdfunder.co.uk

0    1111     18.01.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!