Новини

на попередню сторiнку

Депутати запропонували перейменувати Кіровоградську область

Депутати запропонували перейменувати Кіровоградську область

Верховній Раді України пропонують перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку. Проект закону про внесення змін до статті 133 Конституції України на розгляд парламенту внесли 153 народних депутати. Про це повідомило видання "Радіо Свобода" сьогодні, 18 травня.

"Документ зареєстрований у парламенті, але тексту проекту на сайті Верховної Ради поки що немає", - відзначається в повідомленні.

Для того, щоб змінити назву області, потрібно вносити зміни в Конституцію, а саме - до статті 133.

Відповідно до Конституції України, законопроект про внесення змін до Основного Закону може бути поданий до Верховної Ради України Президентом України або не менш як третиною народних депутатів України (150 - "ОН") від конституційного складу парламенту.

Таким чином, ініціатива відповідає вимогам. Імовірно, це одна з найбільш вірогідних можливостей перейменувати Кіровоградщину.

Нагадаємо, Кіровоградську область хотіли перейменувати ще влітку 2016 року, одразу після зміни назви обласного центру.

Останнього разу тему перейменування Кіровоградської області у відповідності до Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" піднімали в січні 2018 року. Тоді на сайт Президента України подали відповідну петицію. Вона набрала лише 200 голосів із необхідних 25 тисяч.

Раніше автори звернень пропонували перейменувати Кіровоградську область на Кропивницьку або Чорноліську.

Фото: Анна Лобода / Вікіпедія

0    2248     18.05.2018
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!