Новини

на попередню сторiнку

Суддя з Кропивницького відмовився від кандидатства до Вищого Антикорупційного Суду

Суддя з Кропивницького відмовився від кандидатства до Вищого Антикорупційного Суду

Руслан Бондарчук, суддя Апеляційного суду Кіровоградської області, який намагався потрапити до Вищого Антикорупційного Суду України самостійно відмовився від подальшого розгляду своєї кандидатури, повідомляють «Олександрійські новини».

Про відмову судді, який ухвалював одне з рішень, яке можна оцінити, імовірно, як те, що було тиском на активістів Євромайдану та знищувало основи демократичного ладу в Україні часів екс-президента Януковича, повідомляє Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Він опинився у списку інших 40 кандидатів, які або були зняті з конкурсу, або самостійно відмовились від отримання посади у ВАС.

Відповідне рішення ухвалено Громадською радою міжнародних експертів та Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Нагадаємо, «Олександрійські новини» раніше повідомляли, що авто та земля судді з Кіровоградщини, який хоче до Вищого антикорупційного суду, викликали сумніви міжнародних експертів. Думка одного з експертів Мір’яни Лазарової Трайковської, екс-голови Першої секції Європейського суду з прав людини полягала у тому, що твердження про вартість автомобіля, який придбав кандидат не відповідає ринковій ціні, яка має бути «суттєво вищою». Виник сумнів у експерта і щодо ненадання кандидатом пояснення про «придбання двох земельних ділянок в Київській області».

Громадські активісти нагадували неодноразово про те, що разом з іншими деякими суддями, нинішній кандидату у Вищий антикорупційний суд, який був створений завдяки кардинальним реформам судової реформи, як одна з вимог Євромайдану, свого часу не скасовував каральні заходи проти учасників Революції Гідності. «В часи Майдану він розглядав апеляційну скаргу активіста Миколи Гречухи, якого суд першої інстанції запроторив за грати на 12 діб за нібито хуліганство – нецензурну лайку на вулиці. Гречуха пояснював, що в момент складення правоохоронцем рапорту про нібито порушення ним громадського порядку їхав автобусом до Малої Виски та надав квиток. Бондарчук тоді лише зменшив покарання до штрафу», - пише «Без купюр».

Як уточнює «Гречка», суддя ухвалив це рішення, яким фактично підтримав попереднє рішення свого колеги Інесси Черненко, не дивлячись на те, що Микола Гречуха є викладачем історії та права, інвалідом 3-ї групи. В якості доказів обвинувачений надав не тільки квиток, але навіть довідку, видану начальником автовокзалу і показання свідка - попутниці.


Скріншот з  chesnosud.org
0    680     25.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!