Новини

на попередню сторiнку

Авто та земля судді з Кіровоградщини, який хоче до Вищого антикорупційного суду, викликали сумніви міжнародних експертів

Авто та земля судді з Кіровоградщини, який хоче до Вищого антикорупційного суду, викликали сумніви міжнародних експертів

Суддя Кропивницького апеляційного суду Руслан Бондарчук потрапив у список кандидатів, щодо яких у міжнародних експертів виникли сумніви про можливість подальшого його балотування у Вищий антикорупційний суд, повідомляють «Олександрійські новини».

Думка одного з експертів Мір’яни Лазарової Трайковської, екс-голови Першої секції Європейського суду з прав людини полягала у тому, що твердження про вартість автомобіля, який придбав кандидат не відповідає ринковій ціні, яка має бути «суттєво вищою». Виник сумнів у експерта і щодо ненадання кандидатом пояснення про «придбання двох земельних ділянок в Київській області». Експертний висновок можна переглянути на записі онлайн-трансляції засідання Громадської ради міжнародних експертів у рамках проведення конкурсу до ВАС з 12.45. Остаточне рішення має бути ухвалене на спільному засіданні Громадської ради та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які планують розпочати з 18 січня.

Суддя починав кар’єру з робітничих спеціальностей, але потім кардинально змінює життєвий шлях і здобуває вищу освіту юридичного спрямування. Перша посада - старший слідчий прокуратури міста Кіровоград. Очолював Новогородківську районну прокуратуру, працював в юстиції, а потім починає стажуватись на посаду судді. З 2007 року – на різних суддівських посадах, в тому числі у апеляційному суді області, а нині – Кропивницькому апеляційному суді.

Громадські активісти нагадували неодноразово про те, що разом з іншими деякими суддями, нинішній кандидату у Вищий антикорупційний суд, який був створений завдяки кардинальним реформам судової реформи, як одна з вимог Євромайдану, свого часу не скасовував каральні заходи проти учасників Революції Гідності. «В часи Майдану він розглядав апеляційну скаргу активіста Миколи Гречухи, якого суд першої інстанції запроторив за грати на 12 діб за нібито хуліганство – нецензурну лайку на вулиці. Гречуха пояснював, що в момент складення правоохоронцем рапорту про нібито порушення ним громадського порядку їхав автобусом до Малої Виски та надав квиток. Бондарчук тоді лише зменшив покарання до штрафу», - пише «Без купюр».

Як уточнює «Гречка», суддя ухвалив це рішення, яким фактично підтримав попереднє рішення свого колеги Інесси Черненко, не дивлячись на те, що Микола Гречуха є викладачем історії та права, інвалідом 3-ї групи. В якості доказів обвинувачений надав не тільки квиток, але навіть довідку, видану начальником автовокзалу і показання свідка - попутниці.

Нагадаємо, Громадська рада міжнародних експертів складається на сьогодні з шести осіб: Аурелійус ГУТАУСКАС  – суддя Верховного Суду; Флемінг ДЕНКЕР – екс-заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів; Тед ЗАЖЕЧНИ – суддя Суду королівської лави у провінції Саскачеван (Канада); Мір’яна ЛАЗАРОВА ТРАЙКОВСЬКА – екс-голова Першої секції Європейського суду з прав людини; Лорна ХАРРІС – британський прокурор у відставці; Сер Ентоні ХУПЕР – суддя апеляційного суду у відставці.


0    1312     14.01.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!