Юлія Данилюк: Остеохондроз – це не відкладання солей, а дегенерація хребців і дисків
Остеохондроз призводить до погіршення стану здоров’я та обмеження життєдіяльності, виконання звичайної роботи. Його потрібно виявити вчасно та зробити все можливе для припинення прогресування. Цю хворобу можна лікувати, але багато що залежить від самої людини.
«На жаль, у деяких людей це захворювання може провокуватись ще з дитинства», – запевняє лікар–невропатолог, фізіотерапевт Олександрійської центральної районної лікарні Юлія Данилюк. Це пов’язано, на думку фахівця, з тим, що осанка формується неправильно ще з дитинства.
«Батьки не завжди звертають увагу на те, що дитина неправильно ходить, неправильно сидить за столом, веде малорухомий спосіб життя. Тому з часом починають розвиватися такі хвороби як сколіоз і кіфоз. Тобто відбуваються зміни форми хребта. Вони через декілька років і можуть створити передумови виникнення остеохондрозу», – підкреслює Ю.Данилюк. Наша бесіда саме на тему того, що це за захворювання, як його попередити, боротись з ним та як змінити своє ставлення до хвороби.
– Остеохондроз – це що за хвороба? Є якісь важливі симптоми?
– Перш за все, остеохондроз – це не відкладання солей, як чомусь вважає багато людей. Це – дегенерація хребців і дисків. Тому якщо людина має таку проблему із здоров’ям, то нею треба опікуватись постійно, працювати над собою.
Важливим є не тільки лікування, а профілактика хвороби. Проте якщо з’явились симптоми, треба звернутись до лікаря. Не бажано відкладати на завтра і післязавтра цю проблему. Наслідки цього захворювання досить серйозні і можуть сильно зашкодити здоров’ю людини.
– Людина спокійно собі живе, ходить на роботу, аж раптом відчуває біль у хребті. Це ознака остеохондрозу?
– Проблема полягає у тому, що не завжди ми розуміємо з чим маємо справу, з яким захворюванням. У людини виникає біль, а причину потрібно шукати. Самостійно визначити на фоні чого це провокується неможливо, ні за описом, ні за детальними усними інструкціями. Проблем, що викликають хворобу, дуже багато, як і провокуючих факторів.
Але є певні передумови, які є найбільш важливими і актуальними для виникнення такого захворювання. Біль у поперековій ділянці – дуже поширена скарга. Провокується ця проблема за таких умов:
? перебування тривалий час за кермом автомобіля;
? перебування тривалий час за комп’ютером;
? при різкій зміні положення;
? переважання сидячої або тривалої стоячої роботи;
? захоплення дачними роботами ;
? надмірна вага тіла;
? вагітність;
? менопауза,що призводить до розвитку остеохондрозу;
? дегенеративно-дистрофічні захворювання хребта (остеохондроз, спондильоз і тому подібні);
? хвороба Бехтерева;
? м’язовий спазм гострого та хронічного характеру;
? артроз міжхребцевих суглобів;
? кила (російською – грижа) міжхребцевих дисків з можливим затисканням нерву;
? артроз попереково-крижових з’єднань і т.д.
Під виглядом болю в поперековому відділі хребта, або у шийному, чи в грудному, маскується дуже багато захворювань.
Захворювань, що викликають біль, дуже багато. Біль в поперековому відділі хребта може бути причиною інших захворювань, але не є причиною ураження кістково–суглобової системи. Серед цих причин:
? застаріли травми хребта;
? пухлини кісток, нервових закінчень в хребті;
? метастази в кістках тазу та хребті;
? інфекційні захворювання;
? захворювання органів малого тазу (матки, яєчників, сечового міхура, передміхурової залози);
? захворювання кишківника;
? аденома передміхурової залози;
? ураження великих судин, нирок, хронічний простатит і інші.
Тому не потрібно займатися самолікуванням. Краще все ж зібратися з духом і силою волі та звернутися до лікаря за кваліфікованою медичною допомогою.
– Якщо людина приходить до лікаря, то одним з перших запитань пацієнта є таким: «Навіщо всі ці аналізи?» і дійсно, навіщо такі детальні аналізи і обстеження?
– Треба розуміти, що лікар зазвичай вперше спілкується із пацієнтом і по скаргам призначає загальне обстеження. Існують протоколи по обстеженню захворювань для всіх лікарів і у тому числі як у лікаря-терапевта, так і у лікаря-невролога. Ніхто нічого не вигадує зайвого. В ці протоколи, тобто послідовність дій, які повинен зробити лікар, обов’язково входить флюорографія легень і для жінок обов’язковим є огляд у гінеколога, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, кардіограма, біохімічний аналіз крові. Допоміжними дообстеженнями є ультразвукова доплерографія судин голови та шиї, якщо ми говоримо про симптоми у шийному відділі хребта, а також ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, якщо ми визначаємо больовий синдром в черевній порожнині.
– Крім традиційних методів чи є якісь такі, які можуть дуже точно встановити діагноз?
– Якщо говорити про більш сучасні методи обстеження, то поряд з рентгенологічним обстеженням хребта, більш інформативним на сьогоднішній день є комп’ютерна томограма, і також магнітно-резонансна томограма. Вона більш інформативна, тому що дає не тільки інформацію про стан кісток і їх зміни, а також маємо інформацію про можливе ураження нервових корінців, наприклад, або про стенозування хребцевого каналу. Такої інформації нам не дасть звичайне рентгенологічне дослідження. Тому якщо є можливість у людини все-таки використати певну суму коштів, варто пройти магнітно-резонансну або комп’ютерну томограму. Таке дослідження потрібне для постановки точного діагнозу і воно дуже допомагає лікарю отримати важливу для нього інформацію. А це, в свою чергу, допоможе провести курс лікування, який максимально ефективно допоможе пацієнту та зменшить його витрати на лікування.
Про методи профілактики та лікування остеохондрозу читайте наступного тижня.
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар