Відповіді на запитання, що турбують олександрійців
30 травня було проведено “Пряму” телефонну лінію з начальником Олександрійського МВ У ДСНС України у Кіровоградській області підполковником служби цивільного захисту Колісником Дмитром Олександровичем. Він дав відповіді на актуальні питання стосовно діяльності пожежно-рятувальної служби, що турбують мешканців Олександрії.
– Які на сьогоднішній день є документи дозвільного характеру від органів державного пожежного нагляду та яке покарання передбачено в разі їх відсутності?
-У відповідності до Кодексу Цивільного захисту України, який прийнятий 02.10.2012 року та вступив в силу 01.07.2013 року, такий документ, як дозвіл на початок роботи від органів державного пожежного нагляду відмінено. Натомість документом дозвільного характеру відповідно до ст. 57 Кодексу є декларація матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. За відсутність зазначеної вище декларації передбачено покарання у вигляді притягнення до адміністративної відповідальності у відповідності до ст. 164 КУпАП 175-«Кодекс України про адміністративні правопорушення», а саме: ст. 175-2 КУпАП – початок роботи новоутворених підприємств або початок використання суб’єктом господарювання об’єктів нерухомості без зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства – тягне за собою накладення штрафу від сорока (680 грн.) до ста (1700 грн.) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
– Що необхідно робити якщо було виявлено вибухонебезпечний предмет?
– Будьте вкрай обережні із смертоносними знахідками і негайно повідомляйте про них у військовий комісаріат чи управління з надзвичайних ситуацій, вказавши місце знаходження небезпечного предмета для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації. Пам’ятайте: брати вибухонебезпечний предмет у руки, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо – небезпечно для вас та оточуючих.
– Маю намір придбати електричну духову шафу. На що необхідно звернути увагу при купівлі електропобутового приладу?
– Перш за все необхідно звернути увагу на паспорт приладу, чи пройшов він відповідну сертифікацію в Україні, що додатково повинно підтверджуватись відповідними сертифікатами.
– Відкрився купальний сезон. Чи визначено в нашому місті місця в яких дозволений відпочинок біля води?
– На сьогоднішній день у місті є 4 офіційно визначених пляжі – це дитячий пляж на р. Інгулець, розташований в парку культури ім. Шевченка, дві водойми на м-ні Перемога та одна водойма у р-ні 8-ї школи по вул. Полтавська. На зазначених водоймах розпочато роботи по підготовці до купального сезону, а саме: аварійною службою спеціального призначення обстежено акваторії дна та підготовлено відповідні акти та паспорти пляжів та підводної частини.
– Нині увійшло в моду споруджувати прибудови до квартир, розташованих на перших поверхах, і відкривати там крамниці, перукарні тощо. Чи дозволяється робити такі прибудови?
– Влаштовувати вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення у першому, другому та цокольному поверхах житлових багатоповерхівок не заборонено. Але при цьому такі приміщення мають бути відокремленими від житлової частини будинку протипожежними вогнестійкими перешкодами. До того ж прибудови не повинні перешкоджати проїзду пожежних машин та доступу автодрабин до будь-якої квартири будинку.
– Часто спостерігається випалювання залишків сухої рослинності, яке межує з лісовими насадженнями та домоволодіннями, що може призвести до пожеж. Чи вживаються заходи з боку органів виконавчої влади щодо недопущення даних випадків?
– З боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування ведеться роз’яснювальна робота щодо недопущення випалювання сухої рослинності. Здійснюється патрулювання. Але, як показує життя, цього виявляється недостатньо і випадки випалювання виникають знову і знову. Винуватців викрити практично неможливо, бо «хто ж сусіда видасть». Як наслідок, викликається служба «101», ведеться гасіння охопленої полум’ям сухої рослинності, на це витрачаються чималі матеріальні засоби і врешті решт забруднюється атмосферне повітря. В той час, коли цьому можна легко запобігти: лишень необхідно правильно усвідомити небезпеку, яку несе пожежа та вчасно зупинити «сусіда» від неправомірних дій. І як додаток хочеться сказати: Шановні мешканці Олександрійщини! Настає літня пора, всіх «тягне вийти на природу, заспівати пісню біля багаття і т.п.». Виключіть, будь ласка, з свого переліку місць відпочинку ліси та лісосмуги!
Відповіді на запитання записала фахівець ДПРЧ-8 С. Шабанова
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар