В Олександрії розпочато набір на безкоштовний тренінг з медіаграмотності
12-13 листопада в Кіровограді відбувся тренінг з підготовки тренерів з медіаграмотності громадян. На цьому семінарі пощастило побувати і мені. Це для мене було хорошим подарунком до професійного свята – Дня працівників телебачення, радіо та зв’язку.
Проект «Програма медіаграмотності для громадян» здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародної торгівлі Канади (DFATD Canada), у партнерстві трьох організацій: Академії української преси, IREX та StopFake. Метою проекту є посилення стійкості громадян перед дестабілізуючою силою впливу неправдивої інформації. В рамках проекту передбачено розробку навчальної програми по медіаграмотності, підготовку тренерів, які будуть проводити тренінги для громадян, а також інформаційну кампанію для підвищення обізнаності громадян в питаннях протидії пропаганді та маніпуляціям.
У Кіровограді на семінарі для тренерів зібралося 16 соціально-активних людей, серед яких були психологи, бібліотекарі, журналісти, системні адміністратори та навіть поліграфолог (людина, котра тестує за допомогою детектора брехні). Дводенний семінар проводили досвідчені тренери Любов та Олена.
На семінарі з медіагрмотності ми не лише засвоювали теоретичну базу, але і виконували практичні завдання. Наприклад, вчилися відрізняти звичайне інформування про захід від реклами, пропаганди чи соціальної реклами. Також визначали скільки часу кожен з нас за добу витрачає на перегляд інформації в Інтернеті, пресі і телебаченні. Результати вражаючі. Дехто витрачає на це більше 8-ми годин. Тобто цей час можна було б витрати, на щось більш корисне. І до того ж увесь цей час ми вразливі до пропаганди, фейків та маніпуляції.
На тренінгу ми розглядали журналістські стандарти при створенні матеріалів, а також розкривали такі поняття, як джинса, цензура та самоцензура. Говорили про довіру чи недовіру до ЗМІ та дізналися про те, хто є справжніми власниками провідних телеканалів України. Аналізували приклади маніпуляцій в Інтернеті, на телебаченні та у друкованих ЗМІ. За допомогою спеціальних вправ кожен з учасників спробував себе у ролі маніпулянта і того, ким маніпулюють. Ми самі писали фейкові, вигадані новини і у групах працювали над розв’язуванням вправ на креативність мислення. До того ж майбутніх тренерів вчили, як зацікавити аудиторію та що робити у конфліктних ситуаціях. Отримані на тренінгу знання допомогли мені ширше дивитися на інформацію, читати між рядками, перевіряти прочитане чи побачене, ставити під сумнів ті новини, де не дотримані журналістські стандарти. Тепер я знаю ті інструменти, завдяки яким я можу розрізнити правдиву інформацію від брехні, соціальну рекламу від джинси і таке інше. Усіма набутими знаннями я готова ділитися з іншими олександрійцями.
Отож, якщо ви теж втомилися від інформаційної війни і самі хочете навчитися більш критично ставитися до новин, розрізняти повідомлення від пропаганди, хочете дізнатися більше про процес створення журналістських матеріалів і про те, чи взагалі бувають об’єктивні новини, приходьте на мій тренінг «Я – медіаграмотний!». Участь у тренінгу безкоштовна. Попередній запис за телефоном: 096-16-57-001. Кількість учасників тренінгу обмежена.
Катерина Карпенко
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар