В цей день 1918 року гетьман Павло Скоропадський видав наказ про відродження козацтва
1596 – у Бересті почався Берестейський собор, на який з’їхалися противники і прихильники унії.
1793 – у Парижі за вироком революційного трибуналу страчена Марія-Антуанетта – “вдова Капет”, королева Франції, дружина Людовіка XVI і матір Людовіка XVII.
1810 – від сухот помер Нахман із Брацлава – іудейський діяч родом з України (Меджибожа), цадик, засновник брацлавського хасидизму.
1813 – неподалік Лейпцига почалася “Битва народів” (тривала до 19 жовтня), у якій брали участь війська Франції, Рейнського союзу, Польщі, Австрії, Пруссії, Росії та Швеції.
1840 – Нова Зеландія проголошена британською колонією.
1841 – народився Іто Хіробумі, японський політичний і державний діяч епохи Мейдзі.
1853 – Туреччина оголосила війну Росії, яка ввела війська у Дунайські князівства, що перебували під формальним протекторатом Османської імперії.
1854 – народився Оскар Уайльд, ірландський поет, драматург, письменник.
1854 – народився Карл Каутський, німецький економіст, історик і публіцист, один з лідерів і теоретиків німецької соціал-демократії, марксист.
1886 – народився Давид Бен-Гуріон, один із лідерів сіоністского руху і творців сучасного Ізраїлю.
1907 – народився Петро Григоренко, радянський український військовий, генерал-майор, активний учасник дисидентського і кримськотатарського руху, правозахисник, один із засновників Московської гельсінкської групи, член УГГ і її представник у Москві.
1908 – народився Енвер Ходжа, комуністичний вождь Албанії в 1941-1985 рр.
1918 – гетьман Павло Скоропадський затвердив ухвалений Радою міністрів Української держави закон про відновлення українського козацтва та видав відповідний універсал.
1918 – імператор Австро-Угорщини Карл I оголосив про намір створити зі своєї країни союз чотирьох держав – австро-німецької, чеської, південнослов’янської та української.
1919 – народився Мохаммед Реза Пехлеві, другий і останній шах Ірану з династії пехлевідів (1941-1979 рр.).
1923 – заснована кінокомпанія Уолта Діснея.
1924 – політемігрант Симон Петлюра прибув до Парижа.
1929 – утворена Таджицька РСР (доти – автономна республіка у складі Узбецької РСР).
1933 – французька газета “Фігаро” опублікувала статтю одного з керівників УНР в екзилі Олександра Шульгина “Голод в Україні”.
1940 – завершено демаркацію кордонів між СРСР і Фінляндією відповідно до підписаного 29 квітня радянсько-фінського протоколу.
1941 – фашистські війська взяли Одесу.
1949 – встановлено дипломатичні відносини між Радянським Союзом і Німецькою Демократичною Республікою.
1953 – 27-річний Фідель Кастро, який очолив на Кубі збройне повстання проти диктаторського режиму Фульхенсіо Батісти, разом із братом Раулем постав перед судом за звинуваченням у спробі повалення існуючої влади.
1962 – в СРСР уперше вийшла в ефір радіостанція “Юність”.
1963 – в СРСР уперше запущена в космос трирівнева ракета-носій “Восход”, за допомогою якої на орбіту виводилися багатомісні космічні кораблі “Восход”.
1964 – Китай провів перше випробування ядерної зброї – підірвав бомбу потужністю 20 кілотонн у районі озера Лобнор.
1968 – між урядами СРСР і ЧССР підписано договір про умови тимчасового перебування радянських військ на території Чехословаччини.
1978 – Іван Павло II (Кароль Юзеф Войтила) став 264-м Папою Римським – першим неіталійцем на папському престолі з 1523 р., одним із наймолодших понтифіків в історії і першим папою слов’янського походження.
1977 – на чемпіонаті світу з художньої гімнастики у швейцарському Базелі абсолютною чемпіонкою в багатоборстві – вперше серед радянських гімнасток – стала представниця України й Києва Ірина Дерюгіна.
1987 – у Львові створено Товариство Лева.
1988 – початок ери мильних опер в СРСР: на Центральному телебаченні почався показ бразильського серіалу “Рабиня Ізаура”.
1990 – “студентська революція на граніті”: маніфестація, яка пройшла по Хрещатику до стін ВР, складалася з представників 18 ВНЗ, 22 технікумів, двох училищ та 18 шкіл. Протягом цього дня студенти захопили “жовтий” корпус Київського університету та один з корпусів Політехнічного інституту.
1996 – Верховна Рада ухвалила закон “Про Конституційний Суд України”.
1998 – у Лондоні заарештований колишній диктатор Чилі генерал Аугусто Піночет, якому висунули звинувачення в геноциді.
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар