Тютюнопаління – психічна залежність
Як відомо, у більшості країн Євросоюзу тютюнопаління стає неактуальним і немодним. Проте цієї згубної звички і досі не позбуваються чимало людей по всьому світі. Україна, на жаль, не виняток.
Курити чи не курити – кожен вирішує для себе сам. Звісно, якщо людина вже доросла і робить вибір свідомо. Однак для тих, хто ще не визначився, трохи статистики. У світі від куріння тютюну помирає в середньому 6 млн. людей, 600 тис. з них від вторинного вдихання диму, переважно жінки та діти чоловіків курців.
В Україні хвороби, спровоковані курінням, забирають щороку майже 100 тис. життів. Ті, хто почав палити до 15 років, уп’ятеро частіше помирають від раку легенів. Понад 40 відсотків наших співгромадян, старше 15 років, не розлучаються з цигаркою, а це приблизно 19 млн. осіб. З них 34 відсотки затяті курці.
Більшість з цих людей – особи з нестабільною психікою та низькими доходами. Вони формують поточну аудиторію курців. За останні десятки років на ринку з’явилося багато нікотинозамінних продуктів. Спочатку існував лише нікотиновий пластир, потім з’явилися нікотинові гумки, таблетки, назальний спрей, електронні цигарки, тощо. Потрібно настільки багато різних методів, наскільки це можливо, аби допомогти різним людям відмовитися від цієї пагубної звички – психічної хвороби. Але популярним нікотиновим продуктом стали електронні цигарки. Головне – менш шкідливий спосіб отримання нікотину. Нікотин, як адективна речовина, подібна до кофеїну.
Існує багато досліджень, які свідчать, що завдяки використанню продуктів зниженого ризику, людина, ймовірно, зможе зовсім кинути палити. Дослідження нікотинових продуктів свідчать: для того, щоб вони стали засобом повної відмови, їх потрібно застосовувати досить тривалий період – пропорційно стажу курця.
Під час паління звичайної цигарки нікотин потрапляє в мозок настільки швидко, що випереджає навіть ін’єкційні наркотики. Тому нікотин спричинює сильну залежність у тому випадку, коли він споживається шляхом паління звичайної цигарки. Інші форми отримання нікотину, зокрема електронні цигарки, не зумовлюють сильної залежності, і врешті-решт їх користувач зможе від них відмовитися. Втішає й те, що електронні цигарки містять на 95 відсотків менше шкідливих речовин, ніж звичайні.
Якщо хтось з курців не може відмовитися від цигарок, то набагато краще, коли він використовуватиме один з менш шкідливих нікотинових засобів.
Що стосується антитютюнової реклами. Нещодавно проведене в США дослідження показало, що емоційні рекламні кампанії виявилися ефективнішими, ніж нейтральні. Не секрет, що досі більшість соціальних рекламних кампаній побудовані на ефекті залякування, тобто на негативних емоціях. Цілком можливо, що поєднання негативного та позитивного змісту є ключовим для ефективності кампанії в цілому.
О.М. Котляр, міський нарколог
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар