Що робити, якщо у вас почервоніння, свербіж очей або сльозотеча?
Здоров’я треба берегти з молоду, ба навіть з дитинства. Ми чуємо це часто, проте не завжди думаємо, що і справді важливо. Завжди є ілюзія того, що саме зі мною не станеться нічого такого. Ті, хто не приділяє здоров’ю достатньо уваги та не турбується про профілактику різних захворювань, з часом зіштовхуються з проблемами, котрі впливають на якість життя та приносять немало неприємних моментів. До одного з таких належать алергічні реакції.
Позаду тривала для нашого регіону зима і нарешті прийшло довгоочікуване тепло. Природа прокидається, настає новий життєвий цикл і в рослинному, і в тваринному світі. Все квітне. Саме про це і хотілось би поговорити. Період цвітіння – один з найкрасивіших природніх періодів, він радує око, як кажуть в народі, та не лише радує його.
В цей час багато людей, особливо тих, хто мають схильність до алергій, починають скаржитись на свербіж очей, сльозотечу, почервоніння, а часом і припухлість повік. Так може виникати та проявлятись алергічний кон’юнктивіт – запалення слизової оболонки ока. Вона виконує захисну функцію і її роль можна порівняти з роллю охоронця, котрий захищає організм від не бажаних гостей, наче попереджає: зверніть увагу, інакше буде гірше. Наче і не загрозлива проблема, але комфортною таку ситуацію не назвеш.
За статистикою на алергічні реакції страждає приблизно 15% населення, а якщо обидва з батьків страждали алергічними проявами то ймовірність розвитку у їхніх дітей сягає 50%.
Для кожної вікової групи є свої особливості протікання алергічних реакцій. Чим старша людина – тим менше вона реагує на алергени. Алергенами називають речовини, котрі і викликають таку реакцію організму. Що ж це таке? Кажучи доступною мовою алергічна реакція – це реакція неприйняття організмом якоїсь речовини чи запаху, відторгнення його. Чим більше йому не подобається те, з чим він зіткнувся, тим сильнішою є реакція, тим більш виразним стає почервоніння, припухлість повік та сльозотеча. Це реакція місцева і, якщо її не усунути, вона може посилюватись та переходити в загальну реакцію організму.
Ми розглянемо сьогодні лише алергічний кон’юнктивіт. Він може виникати у відповідь на дію пилюки, пилку рослин, шерсті тварин, на харчові продукти, хімічні засоби (косметику, шампуні, лак, фарби), ліки та інші речовини. Може бути гострим та хронічним.
Є так звані сезонні алергічні кон’юнктивіти. Вони виникають у тих, чий організм має високу чутливість до пилку рослин чи, наприклад, тополиного пуху. Biдповіднo така проблема виникає та повторюється майже щорічно. Може виникати гостро нестерпний свербіж, почервоніння, набряк повік та кон’юнктиви, сльозотеча, світлобоязнь. Такий кон’юнктивіт, якщо його не лікувати, може перейти в хронічний і тоді ці явища можуть виникати вже і в інші періоди року, бути слабше вираженими або носити характер гострої реакції. Особливо алергічними реакціями страждають дітки, підлітки, молоді люди і частіше жінки. Їх організм тонше та чутливіше реагує на “щось не так” в оточуючому середовищі. Жінкам це приносить і косметичні проблеми: не можуть наносити макіяж або зранку червоні очі. Дівчата, як правило, хвилюються з приводу свого зовнішнього вигляду значно більше ніж хлопці.
Є вид алергічного кон’юнктивіту, котрий типовіший для хлопчиків у віці 5-12 років, дівчатка теж можуть на нього страждати – це весняний катар. Він носить характер довгограючий, затяжний, вимотує дитину та батьків оскільки, явища, що виникають, не швидкоплинні і через розростання тканини слизової та її потовщення приносять дитині справжні страждання. Око – дуже чутливий орган, маленький за розміром і будь-які, навіть міліметрові, зміни товщини тканини приносять виражений дискомфорт та навіть біль. Такий кон’юнктивіт може давати ускладнення, через нього може уражатись рогівка, що приводить до зниження зору.
Алергічний кон’юнктивіт може бути і хронічним. Тоді скарг небагато. В основному, на почервоніння очей, особливо зранку після сну, може бути відчуття важкості повік, підвищенного втомлення очей, сльзотеча непостійна, а періодично. Інколи його важко діагностувати через бідність симптомів та періодичність виникнення, але така ситуація створює дискомфорт.
Проте причиною запалення слизової оболонки може бути не лише алергія, але і віруси та бактерії.
Що ж робити коли такі скарги у вас з’явились або є певний період часу? Відомою істиною є той факт, що необхідно звернутись до лікаря. Проте в силу різних причин не всі так роблять або можуть так зробити. Все ж це необхідно, оскільки самостійно виявити, який саме тип запалення у Вас, неможливо. Якщо такі скарги виникли навесні це може бути не лише прояв алергічної реакції на цвітіння рослин та дерев, але і небезпечна вірусна інфекція, котра не проходить без наслідків.
Світлана Анохіна, кандидат медичних наук,
керівник діагностичного центру «Офтальмологія –Новомед»
Наша адреса: м. Олександрія, вул. Клари Цеткін, 14 (районна лікарня)
Телефони для попереднього запису: 098-383-8918, 095-746-1976
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар