Рятувальники Олександрії відповіли на актуальні запитання
Виконуючий обов’язки начальника 2-го Державного пожежно-рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області підполковник служби цивільного захисту Сергій Анатолійович Логвін під час «прямої» телефонної лінії поспілкувався з мешканцями Олександрії та дав відповіді на актуальні питання стосовно діяльності пожежно-рятувальної служби міста.
– Чи є телефони довіри служби порятунку ДСНС?
– Так, в підрозділах 2-го державного пожежно-рятувального загону управління ДСНС у Кіровоградській області постійно проводиться робота щодо профілактики та попередження корупційних проявів серед співробітників. Якщо Вам відомі випадки неправомірних діянь з боку співробітників У ДСНС просимо звертатись за: номером «телефону довіри» (з питань протидії корупції) ДСНС України (044) 289-12-41 та номер телефона співробітників сектора з питань запобігання та виявлення корупції Управління (0522) 22-05-42 .
– Я, навчаюся в 11 класі, є бажання навчатися далі на рятувальника. Які є навчальні заклади?
– Учнів 11 класу запрошують до себе: Національний університет цивільного захисту України (м. Харків); Академія пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля (м. Черкаси); Львівський державний університет безпеки життєдіяльності; Вінницьке вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця).
За довідками звертайтесь: м. Олександрія, м-н Перемога, вул. Жуковського, 13 (відділ кадрів), тел. 6-83-56, 6-84-94 або 101 (диспетчер).
– Тимчасово проживаю в вашому місті, скажіть будь ласка, куди мені звернутися за інформацією для громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО?
– Для вирішення питань, пов’язаних з вашим соціальним забезпеченням у зв’язку з переміщенням з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, на Кіровоградщині створено регіональний штаб. Для ваших звернень з різноманітних питань діють наступні контактні номери телефонів:
регіональний штаб: (0522) 22-54-14, 099-097-89-34; номери телефонів, за якими можуть звертатись громадяни України: 101 та (0522) 22-06-85. «Гаряча лінія» голови облдержадміністрації – 0 800 500 238.
– Сергій Анатолійович, незабаром Новорічні свята. Чи є поради стосовно дотримання правил безпеки життєдіяльності?
– Звичайно, Новий рік та Різдво Христове – наші найулюбленіші свята, неодмінними атрибутами яких є гарний настрій, ялинка, феєрверки, дитячі ранки та вечірки з друзями. Проте найменша необережність, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні електрогірлянди або застосуванні джерел відкритого вогню (свічок), розпалювання бенгальських вогнів у приміщенні, де встановлена ялинка можуть призвести до пожежі. З метою попередження травм та нещасних випадків просимо бути особливо обережними під час користування різноманітними піротехнічними виробами, це товар, який належить до розряду небезпечних.
– Як часто пожежно-рятувальні підрозділи виїздять на пожежі і які саме їх причини?
– Розпочався опалювальний сезон, тому на часі питання безпечної експлуатації обігрівальних приладів і систем. Хочу звернути увагу, що у будинках з пічним опаленням загорання найчастіше відбуваються внаслідок перегрівання печей, появи в кам’яній кладці тріщин, а також у результаті застосування для розтоплювання горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки жарин. Причиною пожежі також можуть стати металеві та азбестові труби, встановлені у якості димоходу. З середини листопада та на сьогоднішній день здійснено близько десяти виїздів саме по причині недотримання правил безпеки під час користування пічним опаленням та електропобутовими приладами. У випадку пожежі, нагадую, необхідно негайно телефонувати до служби порятунку за телефоном «101», при цьому вказати точну адресу об’єкта, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище та номер телефону, з якого надійшло повідомлення. Необхідно попередити людей та вжити заходів по їх евакуації, спробувати погасити пожежу первинними засобами пожежегасіння, спробувати врятувати матеріальні цінності. Здійснити аварійне вимкнення електрообладнання.
– Міські водойми вже вкриваються кригою, туди постійно виходять рибалки. Скажіть, будь ласка, яка товщина льоду безпечна?
– Безпечним вважається лід: для одного пішоходу – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. І головне – дозволяйте дітям кататися на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
Відповіді на запитання записала фахівець ДПРЧ-8 С. Шабанова
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар