Профілактика отруєння дикорослими грибами
Щорічно для нашої області проблемним питанням залишається високий рівень випадків отруєнь дикорослими грибами. За останні роки Кіровоградська область займає одне з перших місць в Україні по реєстрації випадків отруєнь грибами.
Основними причинами отруєнь грибами залишаються: недостатній рівень знань у населення щодо безпечних видів грибів; недостатні навички і знання щодо збору грибів, правил і умов приготування, зберігання після збору; соціальна незахищеність окремих верств населення, що призводить до пошуків дешевих і доступних засобів поповнення раціону, а також несвоєчасне звернення за медичною допомогою.
Зазвичай люди збирають гриби де заманеться: вздовж залізничних колій, автомагістралей, поблизу промислових підприємств, звалищ сміття, на присадибних ділянках.
З настанням «грибного» сезону в торгівельних точках по реалізації овочів інколи можна побачити не малу кількість не тільки свіжих, але й консервованих грибів, супровідні документи на які відсутні.
На даний момент на ринках немає спеціалістів – мікологів, які б могли встановити видову приналежність грибів, тому і не дозволяється реалізовувати гриби без документів, які посвідчують їх якість та безпеку. Також по вулицях міста можна побачити поодинокі торгівельні точки, в яких реалізуються гриби. Це так звана стихійна торгівля.
Гриби не повинні вживати діти, люди похилого віку, вагітні та люди з захворюванням шлунково-кишкового тракту, печінки чи хронічними захворюваннями інших органів.
Найкраще відмовитись від споживання дикорослих грибів як від продукту взагалі, а споживати штучно вирощені печериці, гливи, купуючи у відведених для їх продажу місцях – це спеціалізовані торгівельні точки з продажу овочів на ринку та магазини.
Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів. Підступність їх в тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-х діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забула, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг виникає, коли отруйні речовини досягнуть головного мозку.
Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.
Нині екологічна ситуація призвела до того, що значна кількість грибів, які досі вважались їстівними, містять отруйні речовини. Тож треба бути пильними! Ніякого самолікувння! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.
Марина Первак, завідувач Олександрійського міжрайонного відділу лабораторних досліджень
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар