Оновлена субсидія – 2017. Які зміни чекають на олександрійців?
Після завершення опалювального сезону, держава оновила систему субсидій. Що принесли ці зміни? Чи потрібно буде повторно подавати документи? Чи впливає заборгованість на призначення субсидії? На ці та інші питання відповіла начальник управління соціального захисту населення Олександрійської районної держадміністрації Ірина Табачкова.
– Чи потрібно повторно подавати документи на оформлення субсидії?
Людям на сьогодні не потрібно звертатися для перепризначення субсидії на наступний період. Але це стосується тільки тих громадян, які отримують субсидію на житлово-комунальні послуги.
Громадяни, які звертаються за субсидією на тверде паливо та скраплений газ, мають щороку звертатися з заявою та декларацією до соцзахисту для призначення субсидії. Також це стосується громадян, які орендують житло – їм також обов’язково треба повторно звертатися.
Крім того громадяни, у яких за час отримання субсидії відбулися зміни у складі сім’ї, збільшилась кількість зареєстрованих осіб, також мають звернутися протягом місяця, в якому відбулися зміни, з заявою та декларацією до соцзахисту.
– Про які ще зміни громадяни мають повідомляти фахівців соцзахисту?
Обов’язково треба повідомити соцзахист у тому разі, якщо хтось з членів сім’ї звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером, якщо було здійснено покупки вартістю понад 50 тисяч гривень. Також необхідно повідомляти й про такі зміни: відмова від централізованого опалення та перехід на індивідуальне чи навпаки, тощо.
– За який період враховуються доходи для призначення субсидії?
Якщо раніше доходи враховувались за календарний рік, то на сьогоднішній день дохід враховується за попередні чотири квартали. Це основна зміна, яка впливає на розмір призначеної субсидії.
– Як вплинула зміна соціальної норми, на яку призначається субсидія?
Вона значно збільшилась для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних людей. Раніше соціальна норма була 48,87 кв. м, а зараз вона складає 75 кв. м.
– Що таке «монетизація» субсидій і як вона проводиться?
Якщо отримувачі субсидії на кінець опалювального періоду на 1 травня мали зекономлену субсидію 100 і більше кубометрів газу або 150 і більше кіловат енергії, яка використовується для опалення будинку, то для цих осіб ця сума в еквіваленті буде перерахована у відповідну суму коштів.
Це є одним із визначених сьогодні державою способів монетизації, тобто перетворення умовних грошових коштів у реальні грошові виплати.
Щодо конкретних розмірів виплат, то по електроенергії – це 135 грн., по газу – 687,90 грн.
Для цього необхідно звернутися із заявою до управління соцзахисту населення до 1 вересня поточного року і надати інформацію про відкриті банківські рахунки, куди необхідно перерахувати кошти.
– Якщо людина проживає в дачному будинку, чи може вона оформити субсидію?
Так, відповідно до змін, які відбулися в травні поточного року, це можливо, але для цього вона обов’язково має бути зареєстрована в цьому будинку.
– Чи впливає наявність заборгованості у громадян на оформлення субсидії?
Для людини, яка має заборгованість за комунальні послуги і звертається до соцзахисту для оформлення допомоги вперше, субсидія буде нарахована, але людина протягом періоду отримання субсидії повинна розрахуватися з боргами.
Якщо до наступного періоду вона не розрахується з будь-яких причин, перепризначення субсидії не відбудеться.
– Як впливає заборгованість за комунальні послуги на громадян, які вже отримують субсидію?
Якщо люди, які отримують субсидію, на сьогодні мають заборгованість понад 2 місяці і про це до управління соцзахисту повідомили працівники установ з надання комунальних послуг, субсидія для них буде припинена. Про це громадян письмово повідомляють для того, щоб вони мали змогу впродовж 2 місяців вирішити це питання – або розрахуватися в повному обсязі, або укласти договір реструктуризації. Після надання до управління документів, що свідчать про сплату боргу або укладення договору, субсидія буде призначена з того часу, з якого вона була припинена.
Якщо в цей термін питання не буде вирішене, субсидія буде призначена з того часу, коли було вирішене питання про сплату боргу.
– Які ще зміни відбулися в програмі житлових субсидій?
Ще одним важливим нововведенням є зміна опалювального періоду для домогосподарств, які користуються індивідуальним опаленням. Раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня, а зараз вона розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
Для тих, хто має бажання самостійно ознайомитись із текстом документу, ухваленого Кабміном, може переглянути постанову Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності з 1 травня 2017 року.
Записала Юлія Пастух

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар