Новорічні фантазії мера і холодний душ від депутатів

30.12.2015 00:00:001 переглядАвтор: admin
/articles/10576-novorichni-fantaziyi-mera-i-kholodnijj-dush-vid-deputativ

Перед Новим роком олександрійський мер і міські депутати розійшлись у поглядах на майбутнє. І вони могли б довго дискутувати з цього приводу, якби не одна річ: незабаром вже новий 2016 рік та бюджет міста зовсім не бездонний. Треба формувати нову виконавчу владу. Але схоже, що досягнення «миру» в стінах місцевої влади відбуватиметься шляхом примушування міського голови, а не звичайних політичних перемовин. Поки що констатуємо як факт: депутати міської ради перші свої зобов’язання перед виборцями виконали – бюджет міста ухвалено, комісії міської ради сформовано. А от у міського голови одні проблеми та невиконані завдання. Попри те, що скрізь мер наголошує, що він очільник виконавчої влади міста, але поки що, як стверджують факти, сформувати її він ніяк не може. Степан Цапюк говорить, що депутатам треба братись до роботи, але виявляється, що найбільший постачальник політичних вигадок і новорічних фантазій – саме міський голова, бо він тільки і мріє про власний комфорт та задля цього намагається створити навколо себе уявний світ, але реально щось вирішити досі не в змозі.

Підготовча група: напрацювання і дискусії

Для початку трохи щодо останніх поточних подій. Після конфлікту на початку другої сесії і категоричного неприйняття мером позиції депутатів Підготовча депутатська група з проведення другої сесії продовжила працювати і поступово відшліфовувала необхідні проекти рішень. Наприклад, одноголосно на посаду секретаря міськради була підтримана кандидатура Олени Богоявленської – лідера місцевого осередку політичної партії «Батьківщина». Цікаво, що на засіданні Підготовчої групи 21 грудня, на якому і обговорювались кандидатури, крім Олени Богоявленської власну кандидатуру на посаду секретаря міськради пропонував Володимир Дожджаник, проте він не отримав підтримки.

На цьому ж засіданні Підготовчої групи депутати визначились і з майбутнім складом комісії з таємного голосування і затвердили форму протоколу та бюлетеня для голосування за імовірні кандидатури на посаду секретаря міськради.

Щодо нового складу виконавчого комітету, то до нього спершу запланували включити 16 осіб.

За попередніми пропозиціями до складу нового виконкому запланували ввести по 2 представника від осередків політичних партій «БПП «Солідарність» та «Опозиційний блок», що на місцевих виборах набрали найбільшу кількість голосів виборців, а також по одному представнику від інших п’яти партій, які пройшли до Олександрійської міської ради.

Також до складу виконкому, окрім міського голови і секретаря ради, увійдуть перший заступник міського голови та два заступники мера. Тоді під час засідання Підготовчої групи були названі і прізвища олександрійців, на яких були підготовлені подання щодо включення їх до складу виконкому: Лариса Савченко (директор політехнічного коледжу), Олександр Рушковський (боєць АТО, волонтер, радник голови РДА з питань допомоги учасникам АТО), Олександр Приходько (нотаріус), Анатолій Литвин (педагог), Вадим Півняк (підприємець), Юрій Кисельов (підприємець), Олександр Воропаєв (волонтер), Роман Воронков (підприємець), Володимир Шклярук (керівник місцевого підрозділу «Оболоні»), Віктор Недобиткін (підприємець), Анатолій Біджаков (підприємець), Андрій Андрієнко (керівник місцевого відділу Державного реєстру виборців). Але далі інтрига розгорнулась в дещо іншому напрямку. Остаточне рішення Підготовчої групи відрізнялось від початкового варіанту. Відповідно до ухвалених напередодні продовження другої сесії міської ради депутатських пропозицій, на посаду першого заступника міського голови за поданням «БПП «Солідарність» міг бути обраним екс-директор НВО «Етал» Станіслав Гришко, якому не вдалося повноцінно взяти участь у виборах міського голови через двічі відмову міською виборчою комісією у реєстрації його кандидатом в мери. В остаточному ж варіанті, що повинен був бути винесеним на голосування, за поданням тієї ж «БПП «Солідарність» раптово здійснили заміну – посаду першого заступника мера пропонувалось віддати вже не С. Гришку, а комерційному директору фірми «Кран-сервіс» Володимиру Гаморі.

На посаду заступника мера з питань житлово-комунального господарства пропонуватиметься екс-керівник управління ЖКХ міськради Олександр Гончаренко (за пропозицією Радикальної партії), посаду заступника міського голови з гуманітарних питань може обійняти колишня селищний голова Димитрового Тетяна Бандурко (за пропозицією «Самопомочі»). Керуючим справами виконавчого комітету може стати юрист Андрій Гулий (за пропозицією Радикальної партії).

Щодо виконавчого комітету, члени підготовчої групи узгодили, що до його складу тепер буде входити 17 осіб, включаючи міського голову: 3 представники від «БПП «Солідарність» – Олександр Рушковський (молодший), Лариса Савченко, Володимир Ковальчук; 2 представники від «Самопомочі» – Анатолій Литвин та Віктор Недобиткін; 2 від «Батьківщини» – В’ячеслав Артем’єв, Вадим Півняк; 2 представника «Укропу» – Володимир Конюшенко та Олександр Воропаєв; один представник від «Радикальної партії» – Юрій Кисельов та один представник від «Сили людей» – Роман Воронков.

Разом з тим, жодних квот кандидатів до складу виконавчого комітету не було передбачено для представників «Опозиційного блоку», адже перед цим вони самі вказали на те, що їх кандидатури внесе особисто мер.

Сесія з елементами шоу

У призначений час сесійна зала наповнилась людьми. Серед них були і кандидати на посади у виконкомі від нової більшості міської ради. До речі, більшості поки що юридично не оформленої, проте, за результатами голосувань, вже практично діючої.

Депутати запропонували пакет проектів рішень про кадрові призначення та, звісно, новий регламент міської ради. Крім того внесли і питання по бюджету, зокрема щодо коригування бюджету на 2015 рік, адже, за словами депутата Андрія Коломійцева, з держбюджету надходить у місто додаткове фінансування і ці кошти треба використати за призначенням.

Але потім почалось, за визначенням іншого депутата міської ради і голови Підготовчої групи Івана Баранова, шоу. Терміново і невідомо звідки з’явився висновок юридичного управління по тексту нового регламенту міської ради. В ньому юристи виконкому (нагадаємо – підлеглі мера і його захисники у численних справах проти підприємців, журналістів і просто інакомислячих) побачили 27 статей, що нібито суперечать законодавству. Керуючий справами виконавчого комітету Володимир Чеботарьов на слова не скупився, він навіть прямо зазначив, що підуть оскаржувати новий регламент до суду. Зрозуміло, що такий емоційний виступ цього чиновника спровокований прямою зацікавленістю. Адже, якщо буде новий регламент і відповідно новий склад виконкому, то в ньому навряд чи знайдеться місце для одіозної фігури нинішнього керуючого справами і відповідно деяких співробітників юридичних і інших підрозділів міської ради. З іншого боку, дуже показовим є і те, що в міській раді вже давно немає очільника юридичного управління. В кулуарах міської ради неодноразово говорили, що екс-очільник юруправління просто залишив своє місце через побоювання, що доведеться відповідати за скоєне.

В свою чергу, голова Підготовчої групи депутат Іван Баранов та інші депутати зазначили, що новий регламент створювався у відповідності до усіх норм законодавства, за основу брався регламент декількох міст України. До речі, на кожне засідання Підготовчої групи запрошувались представники юридичного управління міськради, які чомусь жодного разу там так і не з’явились.

В унісон з В. Чеботарьовим свою думку про невідповідність нового регламенту чинному законодавству заявили представники фракції «Опозиційного блоку», хоча під час засідань Підготовчої групи жодних зауважень до проекту регламенту від них не лунало. І навіть у голосуванні за кожну статтю регламенту ті, хто тепер заявив про його невідповідність закону, брали участь. Найбільший супротив викликала стаття щодо створення Колегії ради – дорадчого органу міської ради, який додає в роботу ради низку додаткових демократичних процедур.

Так чи інакше, але новий регламент був поставлений на голосування і схвалений 28 голосами «за». Не підтримали проект регламенту лише представники «Опозиційного блоку». До речі, «Сила людей» в повному складі голосувала за новий регламент.

Секретар і комісії обрані

Після підрахунку голосів міський голова Степан Цапюк заявив про використання ним права на ветування прийнятого рішення щодо нового регламенту міськради. Він не підписав ухвалене сесією міської ради рішення, заблокувавши його дію. Мабуть після цього мер сподівався на «нервовий зрив» у сесійній залі, однак його не відбулось. Сесія продовжила свою роботу і затвердила склад депутатських комісій. Від попередніх пропозицій у них відбулись лише, так би мовити, косметичні зміни.

Таким чином, склади депутатських комісій міської ради мають наступний вигляд:

– комісія з питань законності, депутатської діяльності, етики, правопорядку, регламенту, гласності, місцевого самоврядування і запобігання корупції – Микола Воробченко (голова), Оксана Нєгіна, Олег Банковський, Ярослав Мацак;

– комісія з питань комунальної власності та житлово-комунального господарства – Михайло Сулятицький (голова), Олег Холохоленко, Олександр Ходак, Валентин Жежеря, Михайло Матвієнко, Олександр Долгіх;

– комісія з питань освіти і науки, культури та відродження духовності, сім’ї, молоді, фізкультури та спорту – Сергій Мельник (голова), Галина Кисельова, Іван Баранов;

– комісія з питань промисловості, підприємництва, транспорту, зв’язку, торгівлі і сфери послуг, євроінтеграції та інвестицій – Микола Острівний (голова), Андрій Коломійцев, Олена Бондаренко, Олена Богоявленська, Юрій Бойко, Віталій Лоцман, Ігор Руденко;

– комісія з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення – Володимир Хирса (голова), Тетяна Темник, Віктор Приходько;

– комісія з питань приватизації майна, житла, землі та регулювання земельних відносин – Сергій Ракута (голова), Дмитро Колісник, Павло Шевченко, Євген Алімов, Віталій Данільченко, Оксана Головачова;

– комісія з питань стратегічного розвитку та планування, бюджету і фінансів, регуляторної політики – Сергій Гриценко (голова), Анатолій Горошко, Володимир Дожджаник, Віталій Заріцький, Євген Моцний, Наталія Олійник, Микола Смакула.

Після цього депутати не тільки встигли, не дивлячись на постійне намагання мера і його підлеглих вставляти палки у колеса роботи ради, виконати свою головну місію – змінити бюджет на 2015 рік, але й ухвалити головний фінансовий документ міста на наступний – 2016 рік.

Серед цікавих нововведень – депутати втричі урізали підтримку міській комунальній газеті, узгодивши її фінансування в обсязі 100 тисяч гривень на рік замість більше ніж 300 тисяч, як пропонувалось проектом бюджету. Також на бюджетній комісії буде заслухано керівника комунального підприємства «Редакція газети «Вільне слово» щодо фінансово-господарської діяльності підприємства. Обмеження фінансування комунального друкованого видання депутати пояснили, що не вбачають доцільності друку кольорової газети, яка лише вихваляє роботу міської влади на чолі з мером, а вивільнені кошти пообіцяли направити на створення мережі комунальних аптек.

Далі депутати обрали Олену Богоявленську секретарем Олександрійської міської ради нового VII скликання. До речі, рекордною кількістю голосів – 33 голоси із 36 присутніх. За кандидатуру секретаря депутати визначались таємним голосуванням.

А далі шоу продовжилось.

Мер бавиться з вогнем

Замість розгляду кандидатур до органів виконавчої влади, узгоджених Підготовчою групою, за які готові були голосувати більшість депутатів, мер оголосив висновки щодо цих кандидатур якимись не такими, як треба. І вніс на голосування свою версію виконкому, в якому першим заступником міського голови запропонував затвердити знову, звісно, Людмилу Давиденко. Практично далі немає навіть сенсу наводити перелік прізвищ, бо він наскрізь складався із підлеглих, підпорядкованих та симпатизуючих нинішньому міському очільнику людей.

Наприклад, на посади заступників мера С. Цапюком були запропоновані Людмила Сосна, що і зараз обіймає цю посаду, та одіозний екс-секретар міськради Геннадій Лоцман. На посаду керуючого справами виконкому – нинішній володар цієї ж посади Володимир Чеботарьов. За запропоновані мером кандидатури проголосували лише представники «Опозиційного блоку» і «Сили людей», які цього разу схилились до позиції мера, та сам міський голова – усього 10 голосів, що було мізерно мало для ухвалення цього рішення.

Одразу після цього невдоволений результатами голосування мер оголосив про закриття другої сесії, намагаючись, вочевидь, максимально зберегти усіма можливими способами щонайдовше нинішню владу міста і торпедувати започатковані зміни.

Зрештою поведінка мера мала свої наслідки – того ж дня на ім’я мера було зареєстровано звернення 25 депутатів міської ради з вимогою провести позачергову сесію міськради з двох питань: про затвердження нового складу виконавчого комітету та про недовіру міському голові.

Подробиці цих документів, а тим більше наслідки від їх втілення оцінити поки що складно. Проте можна зазначити, що після оголошення недовіри міському голові в Україні вже були прецеденти дострокового припинення повноважень мерів. Не виключено, що мер буде продовжувати чинити спротив процесу формування нової влади, проте в будь-якому разі депутати мають дуже важливу перевагу над ним – вони можуть подолати будь-яке вето мера голосуванням за рішення двома третинами свого складу. Більше того, є чимало судових рішень на користь міських рад. А свого часу навіть Конституційний суд України підкреслив, що міська рада та міський голова не рівні у повноваженнях. Бо територіальну громаду представляє саме міська рада, а не мер. Так, до речі, прямо записано у Конституції. Тому всі ці «ігри» і стримування у формуванні нової команди можуть призвести лише до втрати часу, але не більше. Проте час грає не на мера, як, до речі, і не на нову більшість. Обидві сторони втрачають: мер свою підтримку, а нові депутати час для виконання обіцяного виборцям.

Якщо компромісу не буде (а схоже його не було і не буде далі), справа може дійти до судової тяганини, в якій і визначатиметься переможець. Однак, в будь-якому разі, кількість нових депутатів у міській раді не на користь мера, а тому, якщо вони діятимуть законно, то перемога буде тільки за ними. Зрозуміло і те, що жити далі за правилами мера міська рада не збирається. Залишається додати лише те, що до нового року міська рада навряд чи вже збереться знову. Проте цікавим буде початок 2016 року – кажуть, що мер збирається призначити сесію щодо можливої недовіри до себе орієнтовно на 8 січня. Взагалі-то це – день, коли чимало людей буде мати вихідний. Уявляєте, як страшно меру скликати депутатів у звичайний робочий день? А ще, мабуть, він вирішив погратися і його найліпші помічники внесли на майбутню сесію питання про дострокове припинення повноважень новообраного секретаря міської ради. Спитаєте навіщо? А все через страх, що нова влада почне діяти. А це і є найстрашніше для тих, хто цупив, цупить та хоче цупити і надалі бюджетні кошти, паплюжити людей і залишатись за цих обставин максимально довго при владі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...
поділитисяподілитисяподілитисяподілитися

Залишити коментар

  Підписатися  
Повідомлення про
Народні новини
Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрієць, який викинув сміття у «топольках» вибачився і отримав штраф (ВІДЕО)
23.05.2022311 переглядів

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрійська сім’я вивозила сміття у «топольки» (ФОТО/ВІДЕО)
23.05.2022368 переглядів

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою»
В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою» (ФОТО/ВІДЕО)
23.03.2022517 переглядів

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: