На Кіровоградщині попереджають про масове відродження гусені американського білого метелика

06.06.2019 00:00:003 переглядаАвтор: admin
/news/23635-na-kirovogradshhini-poperedzhayut-pro-masove-vidrodzhennya-guseni-amerikanskogo-bilogo-metelika

На Кіровоградщині попереджають про масове відродження гусені американського білого метелика, повідомляють «Олександрійські новини».

Управління фітосанітарної безпеки за результатами проведених обстежень повідомляє про літ, яйцекладку та масове відродження гусениць першого покоління карантинного шкідника — американського білого метелика (АБМ) у багаторічних насадженнях. Відзначено численні відродження гусениць, що говорить про значну загрозу багаторічним насадженням, інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

Наявність на деревах павутинних гнізд свідчить про присутність шкідника на дереві. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку 1-2 листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці. За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина розміром 1-2 метри. В павутинних гніздах проходить розвиток перших чотирьох віків гусениць, після чого гусениці розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев, зазначають у пресслужбі.

Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням. Вже у вересні АБМ починає масовий літ у пошуках місць зимівлі. Зимує АБМ в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті.

Найефективнішим заходом в боротьбі з американським білим метеликом в межах населених пунктів є систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізування та знищення гнізда разом з гусінню перших віків. Після розповзання гусені по дереву боротьба значно ускладнюється.

В «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених для використання в Україні» зареєстрований єдиний препарат для хімічного захисту дерев від американського білого метелика — Карате 050 ЕС, к.е. (лямбда-цигалотрин, 50 г/л). Препарат застосовують для обробок неплодоносних садів, декоративних насаджень і лісосмуг у розрахунку 0,2-0,4 л/га. Цей препарат не дозволений для роздрібного продажу населенню, тобто в межах населеного пункту його не можна застосовувати.

Захисні заходи хімічним методом за межами населеного пункту проводять двічі в період вегетації. Обприскування є ефективним в момент переходу гусениць у п’ятий вік, коли починається їх розповзання по всьому дереву. Обробіток необхідно проводити з дотриманням регламентів застосування пестицидів, техніки безпеки та санітарних норм при роботі з пестицидами.

За консультацією звертайтеся до управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області: 25006, місто Кропивницький, вулиця Тараса Карпи, 84, кабінети: 310, 304, 303, телефони: 0522 32-12-64, 32-12-21.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...
поділитисяподілитисяподілитисяподілитися

Залишити коментар

  Підписатися  
Повідомлення про
Народні новини
Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрієць, який викинув сміття у «топольках» вибачився і отримав штраф (ВІДЕО)
23.05.2022310 переглядів

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрійська сім’я вивозила сміття у «топольки» (ФОТО/ВІДЕО)
23.05.2022366 переглядів

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою»
В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою» (ФОТО/ВІДЕО)
23.03.2022513 переглядів

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: