До чого може призвести дефіцит йоду в організмі людини?

25.02.2016 00:00:003 переглядаАвтор: admin
/qualityoflife/10580-do-chogo-mozhe-prizvesti-deficit-jjodu-v-organizmi-lyudinii

До чого може призвести дефіцит йоду в організмі людини?

Йод – важлива складова людського організму. Він є незамінним учасником утворення гормонів щитовидної залози. Ці гормони потребують абсолютно всі органи і системи організму, вони також впливають на білковий, жировий, вуглеводний обмін речовин і терморегуляцію.

Достатня кількість йоду забезпечує людину енергією, як для фізичної, так  і для розумової активності, сприяє росту, розвитку організму.

Крім того, вже існують науково підтверджені докази того, що йод впливає на розумовий розвиток.

Ознаки йододефіциту

Ознаки йододефіциту: емоційні ознаки (дратівливість, погіршення пам’яті, уваги, реакції, сонливість, тривалий депресивний стан та інші); ослаблення імунітету і як наслідок схильність до інфекцій, простудних захворювань; аритмії тощо. І один з найбільш явних ознак наявності у людини дефіциту йоду – це збільшення зобу (збільшеня щитовидної залози). Але це вже говорить про прогресуюче захворювання.

Небезпека йододефіциту полягає в тому, що всі перераховані вище ознаки істотно загострюються і за відсутності належного лікування можуть стати незворотними, а збільшений зоб може почати чинити тиск на сусідні органи, викликаючи тим самим сухий кашель, напади задухи і утруднення при ковтанні їжі.

Наслідком запущених захворювань щитовидної залози у дітей можуть стати: відставання у фізичному і розумовому розвитку, сповільнений ріст, порушення мови, глухонімота.

Кіровоградська область відноситься до регіону з незначним йододефіцитом, але погіршення екологічного стану довкілля, розбалансованість наших добових раціонів не виключає цю проблему.

Профілактика йододефіциту

Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) встановлені фізіологічні добові норми споживання мікроелемента – йоду. У середньому ця норма становить від 120 до 150 мкг щодня.

Основна кількість йоду надходить в наш організм з їжею. Найбільша концентрація йоду в морській рибі, морепродуктах, морських водоростях  і риб’ячому жирі.

Найбільш ефективним методом заповнення дефіциту йоду, рекомендованим ВООЗ, є універсальна йодна профілактика, яка полягає у використанні йодованої харчової солі. Але обов’язково необхідно перевіряти її термін придатності,  і додавати її у приготовлену їжу або в самому кінці приготування).

Також для запобігання негативним наслідкам йоддефіциту можна вживати вітамінні препарати, які забезпечать фізіологічні потреби організму.

Марина Первак, завідувач Олександрійського міськміжрайонного відділу ДУ «Кіровоградський ОЛЦ Держсанепідслужби України», лікар з гігієни харчування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...
поділитисяподілитисяподілитисяподілитися

Залишити коментар

  Підписатися  
Повідомлення про
Народні новини
Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрієць, який викинув сміття у «топольках» вибачився і отримав штраф (ВІДЕО)
23.05.2022311 переглядів

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрійська сім’я вивозила сміття у «топольки» (ФОТО/ВІДЕО)
23.05.2022369 переглядів

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою»
В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою» (ФОТО/ВІДЕО)
23.03.2022518 переглядів

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: