Що таке лихоманка Зіка?
В останній час все частіше засоби масової інформації повідомляють про епідемію захворювання, викликаного вірусом Зіка. Захворювання досить широко розповсюдилось у Латинській Америці та країнах Карибського басейну.
Лихоманка Зіка відома з середини ХХ століття. Вперше вірус Зіка виявили в 1947 році в Уганді. На американському континенті його не фіксували до 2014 року. В Європі захворювання лихоманкою Зіка зареєстровано 27 січня 2016 року в Данії. Захворіла особа відвідувала Південну та Центральну Америку, де і була інфікована вірусом Зіка.
Слід підкреслити, що збудник лихоманки Зіка вивчений не так добре, як, наприклад, збудник грипу, проте достатньо для того, щоб попередити його негативну дію на організм людини.
Отже, відомо, що збудником є вірус, який викликає захворювання по типу лихоманки. Хвороба має легкий та середньої важкості перебіг і, практично, не призводить до смертей та ускладнень у хворих. Перебіг хвороби триває декілька днів і завершається повним одужанням. Проте захворювання все ж має негативну дію на організм вагітних жінок. Дослідники виявили негативну дію вірусу на плід людини. Особливо це проявляється протягом перших трьох-чотирьох місяців вагітності. Захворювання призводить до аномалій (порушень) розвитку плоду, зокрема мікроцефалії новонароджених (недостатній розвиток головного мозку). В разі таких ускладнень діти народжуються з меншими від норми розмірами голови.
Інфікування (зараження) людини проходить тільки від хворого. Переносником вірусу вважають комарів роду Aedes, які, як стверджують провідні фахівці, відсутні в Україні, отже отримати зараження та, відповідно, захворіти можна тільки при відвідуванні країн, де зареєстровані захворювання лихоманкою Зіка.
Станом на січень цього року лихоманка Зіка зареєстрована більш ніж в двадцяти країнах, зокрема в Барбадосі, Болівії, Бразилії, Колумбії, Еквадорі, Сальвадорі, Французькій Гвінеї, Гваделупі, Гватемалі, Гондурасі, Гайані, Сурінамі, Таїланді, Венесуелі, Мексиці, Новій Каледонії, Панамі, Парагваї, Пуерто-Ріко, Самоа, на Гаїті та Фіджі, Мальдівах та Мартініці, Сен-Мартені та Соломонових островах.
Детальний перелік країн приведено для того, щоб закликати населення області, особливо жінок дітородного віку, утриматись від поїздок в ці країни. Між іншим, про це говорять навіть фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), закликаючи жінок утриматись від поїздок на знаменитий Бразильський карнавал.
Виконання цього застереження вбереже від захворювання, викликаного вірусом Зіка, насамперед негативних наслідків захворювання для вагітних. В разі ж появи ознак захворювання, яке може проявитись у вигляді легкої лихоманки, висипів і почервоніння очей через декілька днів після поверненні з країн, де реєструються випадки захворювання, слід негайно звернутись до лікаря, повідомивши при цьому про перебування у «вразливих» до вірусу країнах.
Олександрійський міськміжрайонний відділ ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»
Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]
В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]
Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]
Залишити коментар