Якiсть життя

на попередню сторiнку

Дитяча бібліотека відкрила в Олександрії фестиваль документального кіно

Дитяча бібліотека відкрила в Олександрії фестиваль документального кіно

Олександрія взяла участь у XVI Міжнародному мандрівному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. У нашому місті 19 листопада відкрила фестиваль дитяча бібліотека ім. Ю. Гагаріна.

Фестиваль документального кіно Docudays UA проводиться в Україні з 2008 року для різної глядацької аудиторії. Основна мета фестивалю - розповісти дорослим та дітям про їхні права. Слід зазначити, що фільмів, які пропонуються глядачам в рамках фестивалю Docudays UA, немає в мережі Інтернет - вони відзняті режисерами різних країн спеціально для цього кінофестивалю.

«Основний фестиваль документального кіно про права людини проводиться в Києві кожного останнього тижня березня, а потім з цього основного фестивалю відбираються найкращі фільми, які презентуються по областях України у рамках мандрівного кінофестивалю. 22 області України беруть участь у цьому мандрівному кінофестивалі. Цьогорічна тема - це кібербулінг та життя в цифрових технологіях», - розповіла координатор мандрівного фестивалю Ольга Коротка.

Переглянути стрічку «Послухай» режисерки Астрід Бюссінк запросили учнів 6-11 класів місцевих шкіл, студентів КВНЗ «Олександрійський медичний коледж» та Олександрійського коледжу Білоцерківського національного аграрного університету, а також вихованців Олексіївської недільної школи, в т.ч. дітей з інвалідністю.

Фільми мандрівного фестивалю стосуються важливих життєвих тем. Так, стрічка «Послухай», яку переглянули олександрійські юні глядачі, порушує проблеми спілкування батьків і дітей. Фільм розповідає про дитячий телефон довіри в Нідерландах, куди діти телефонували й розповідали про проблеми, які їх хвилюють.

Після перегляду фільму олександрійські школярі та студенти заповнили анкети, де висловили свою думку з приводу документального фільму. Важливою складовою заходів фестивалю є обговорення та дискусії, під час яких глядачі мають нагоду поспілкуватися з режисерами стрічок, правозахисниками, психологами, діячами культури. Саме тому бібліотекарі запросили на зустріч фахівця міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психолога Вадима Нємова, який спілкувався з дітьми. Окрім обговорень фільму, порушили також актуальну тему шкільного булінгу.

«Важливо, щоб діти розуміли, що відбувається, що це таке булінг, і що потрібно  робити, якщо ти став або свідком, або жертвою булінгу, або сам його вчиняєш. Ми розповідаємо, яким чином можна протидіяти групою проти цього, яка роль вчителя, та яка роль батьків, а також пояснюємо, як визначити, що над дитиною йде знущання. Ну і найголовніше - як не стати жертвою, які якості привертають до себе булерів, а які можна розвинути в собі, щоб цього не сталося», - пояснив мету зустрічі психолог Вадим Нємов.

Юлія Пастух
0    99     29.11.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!