Якiсть життя
на попередню сторiнкуДитяча бібліотека відкрила в Олександрії фестиваль документального кіно

Олександрія взяла участь у XVI Міжнародному мандрівному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA. У нашому місті 19 листопада відкрила фестиваль дитяча бібліотека ім. Ю. Гагаріна.
Фестиваль документального кіно Docudays UA проводиться в Україні з 2008 року для різної глядацької аудиторії. Основна мета фестивалю - розповісти дорослим та дітям про їхні права. Слід зазначити, що фільмів, які пропонуються глядачам в рамках фестивалю Docudays UA, немає в мережі Інтернет - вони відзняті режисерами різних країн спеціально для цього кінофестивалю.
«Основний фестиваль документального кіно про права людини проводиться в Києві кожного останнього тижня березня, а потім з цього основного фестивалю відбираються найкращі фільми, які презентуються по областях України у рамках мандрівного кінофестивалю. 22 області України беруть участь у цьому мандрівному кінофестивалі. Цьогорічна тема - це кібербулінг та життя в цифрових технологіях», - розповіла координатор мандрівного фестивалю Ольга Коротка.
Переглянути стрічку «Послухай» режисерки Астрід Бюссінк запросили учнів 6-11 класів місцевих шкіл, студентів КВНЗ «Олександрійський медичний коледж» та Олександрійського коледжу Білоцерківського національного аграрного університету, а також вихованців Олексіївської недільної школи, в т.ч. дітей з інвалідністю.
Фільми мандрівного фестивалю стосуються важливих життєвих тем. Так, стрічка «Послухай», яку переглянули олександрійські юні глядачі, порушує проблеми спілкування батьків і дітей. Фільм розповідає про дитячий телефон довіри в Нідерландах, куди діти телефонували й розповідали про проблеми, які їх хвилюють.
Після перегляду фільму олександрійські школярі та студенти заповнили анкети, де висловили свою думку з приводу документального фільму. Важливою складовою заходів фестивалю є обговорення та дискусії, під час яких глядачі мають нагоду поспілкуватися з режисерами стрічок, правозахисниками, психологами, діячами культури. Саме тому бібліотекарі запросили на зустріч фахівця міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психолога Вадима Нємова, який спілкувався з дітьми. Окрім обговорень фільму, порушили також актуальну тему шкільного булінгу.
«Важливо, щоб діти розуміли, що відбувається, що це таке булінг, і що потрібно робити, якщо ти став або свідком, або жертвою булінгу, або сам його вчиняєш. Ми розповідаємо, яким чином можна протидіяти групою проти цього, яка роль вчителя, та яка роль батьків, а також пояснюємо, як визначити, що над дитиною йде знущання. Ну і найголовніше - як не стати жертвою, які якості привертають до себе булерів, а які можна розвинути в собі, щоб цього не сталося», - пояснив мету зустрічі психолог Вадим Нємов.
Юлія Пастух
Схожі статті
-
09.12.2019
На Олександрійщині відзначили День людей з інвалідністю -
09.12.2019
На центральній площі провели акцію до Дня боротьби зі СНІДом -
02.12.2019
Олександрійці з обмеженими можливостями стали чемпіонами області з шашок -
29.11.2019
Дифтерія повернулася: чому люди почали хворіти і як захиститися від небезпе... -
25.11.2019
Любов Антоненко: «Я вишиваю від душі і для душі»
Коментарі (0)