Якiсть життя

на попередню сторiнку

Протягом п’ятиденної акції виявлено 12 ВІЛ-позитивних олександрійців

Протягом п’ятиденної акції виявлено 12 ВІЛ-позитивних олександрійців

На місцевих площах Олександрії протягом п’яти днів проводилися безкоштовні експрес-тестування на ВІЛ. Таку вже традиційну акцію проводила благодійна організація «Шлях до життя». Перевіряли олександрійців на ВІЛ з 5 по 9 вересня.

Для тестування спочатку було виділено 500 експрес-тестів, але до завершення акції їх не вистачило, тому придбали ще 300 штук. Як розповів голова БО «Шлях до життя» Анатолій Тримбач, у цьому році люди активніше проходили тестування на виявлення ВІЛ-інфекції, ніж у попередні роки. 

Тестування проводилося безкоштовно та анонімно. Вже через 10 хвилин людина могла дізнатися свій результат. Експрес-тестування проводила медсестра Олександрійської районної лікарні. Також учасникам акції безкоштовно роздавали презервативи для попередження зараження СНІДом статевим шляхом.

Щороку до проведення акції місцеві благодійники залучають різних спонсорів. У цьому році фінансову підтримку надав Віталій Журавльов, який закупив експрес-тести.

У благодійній акції взяли участь 716 місцевих жителів. За результатами п’ятиденного тестування ВІЛ-позитивний результат отримали 12 олександрійців. По одній людині з ВІЛ-позитивним статусом виявили на Соборній, Покровській та на площі Попова. Ще троє місцевих жителів отримали позитивний результат у тестуванні на ВІЛ в районі БАМу та шестеро - на «Перемозі». 

Загалом вік олександрійців, у яких виявили ВІЛ під час експрес-тестування, складає від 25 до 40 років. Найстаршому городянину з ВІЛ-статусом - 59 років.

Голова благодійної організації «Шлях до життя» запевнив, що жодного місцевого жителя, в якого виявили ВІЛ, вони не залишать напризволяще. Цим людям допомагають здати усі необхідні аналізи та розпочати лікування.
0    371     13.09.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!