Якiсть життя

на попередню сторiнку

Звернення до мешканців Олександрійщини начальника ОМРВ У ДСНС України у Кіровоградській області підполковника служби цивільного захисту Колісника Дмитра

Звернення до мешканців Олександрійщини начальника ОМРВ У ДСНС України у Кіровоградській області підполковника служби цивільного захисту Колісника Дмитра

З початком опалювального сезону різко збільшується кількість пожеж у житловому секторі, які часто призводять до трагічних наслідків. Саме власна недбалість громадян є основною причиною виникнення займань і як наслідок загибелі людей. Внаслідок пожеж за 2018 рік загинуло 9 осіб проти 6 за аналогічний період минулого року. Як показує аналіз, найбільша кількість пожеж виникає у приватному житловому секторі. Аналізуючи причини в наслідки яких стають пожежі слід відзначити, їх велику кількість від необережного поводження з вогнем.

Із 268 пожеж, що виникли з початку року 199 пожеж (74,3%) – необережне поводження з вогнем, 17 пожеж (6,3%) - порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення, 21 пожежа (7,8%) - коротке замикання електричної мережі, 17 пожеж (6,5%) – самозаймання речей та матеріалів, 6 пожеж (2,3%) – підпал, 2 пожежі (0,8%) – порушення правил технічної експлуатації систем живлення двигуна, 3 пожежі(1,1%) – пустощі дітей з вогнем та 3 пожежі (1,1%) – інші причини.

Зважаючи на невтішну статистику, вкотре звертаюся до громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань, дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті: використовуйте для обігріву помешкань тільки сертифіковані електрообігрівачі; дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення; не паліть у ліжку; слідкуйте за станом та справністю електромережі; у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо; намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

Попри очевидну користь використання  газу у побуті, порушення правил безпеки користування ним може призвести до ряду шкідливих наслідків. Користування пошкодженими газовими плитами, газопроводами призводить до збільшення випадків отруєнь газом, вибухів і пожеж. Відчувши запах газу у приміщенні: негайно вимкніть конфорки й перекрийте газ; якщо вони виключені, перевірте, чи перекритий газовий кран; відкрийте вікна та двері, створіть  протяг та провітріть приміщення; уникайте дій, які можуть викликати іскру та, як наслідок, вибух, а саме: не вмикайте електрику (вимикач, електричний дзвінок, розетки), не користуйтесь для освітлення відкритим вогнем, не паліть; ніколи не намагайся виявити витік газу, підносячи до можливого місця витоку запалений сірник або запальничку. Якщо Вам здається, що газова труба «труїть», намажте її мильною піною - у місці витоку з’являться бульбашки; не ремонтуйте газове обладнання самотужки; повідомте про витікання газу аварійно-диспетчерську службу газового господарства за номером телефону 104 та залишіть приміщення.

Шановні громадяни! Не залишайте дітей без нагляду, тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях. Пам’ятайте: лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

Фото "Pixabay"


0    158     22.02.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!