Якiсть життя

на попередню сторiнку

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

На сьогодні одним із актуальних питань, які обговорюються у різних сферах соціуму, є захворювання на кір. За даними МОЗ України, у січні 2019 року захворіло понад 15 тисяч українців. Саме ця інфекція є однією із основних причин дитячої смертності у світі.

Згідно з даними ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», з початку 2019 року в Кіровоградській області зареєстровано 32 випадки кору, з них 9 - у дітей (станом на 28.01.2019).

Нагадуємо, що ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація. 

Найчастіше хворіють діти без щеплень, які відвідують організовані дитячі колективи (дитячі садки, школи), але хворіють і дорослі, які не вакциновані. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Олександрійське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби акцентує увагу та нагадує, що захворювання на кір є одним із найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Вірус кору дуже швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили у повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити у повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору становить від 6 до 21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), іноді – пронос та блювота. На 4-5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. 

Кір має серйозні ускладнення. Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції (отиту), запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.

Закликаємо не нехтувати основним способом профілактики даного захворювання! Не втрачайте можливості захистити своїх дітей від кору за допомогою вакцинації!

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Олександрійського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Марина Первак

Фото "Pixabay"

0    174     22.02.2019


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!