Якiсть життя

на попередню сторiнку

ОСББ – чи мають можливість бути самодостатніми та вирішувати проблеми своїх мешканців?

ОСББ – чи мають можливість бути самодостатніми та вирішувати проблеми своїх мешканців?

22 червня 2018 року відбувся круглий стіл голів ОСББ та їх представників. Круглий стіл був проведений за участі представників політичної партії «Об’єднання Самопоміч» депутатів обласної ради Олександра Приходько, Любов Мороз,  експерта з питань ЖКХ/ОСББ, голови Запорізької міської організації ПП «Об’єднання Самопоміч» Корольова Олега Миколаєвича та голів ОСББ міста Олександрії. На зустріч також було запрошено керівника Олександрійського відділення «Укргазбанку» Рєзніченко Антоніна Євгеніївна.

На сьогодні в місті Олександрія створено та діють 39 ОСББ. Як правило перші «удари» дістаються першопрохідцям, тим які не бояться брати на себе відповідальність  та нести нелегкий тягар, випробовуючи на власному досвіді як працюють закони та шукаючи шляхи вирішення проблемних питань. А їх якраз дуже багато.

Одна з головних проблем яка була озвучена за круглим столом на рівні міста, це відсутність планомірної співпраці керівників міста Олександрії з ОСББ.

Влада міста, повторюючи, що не залишить ОСББ з різного роду проблемами сам на сам, на ділі вважає що всі проблеми ОСББ повинні вирішуватися власними силами та за власні кошти.

Створена Рада голів ОСББ, яка неодноразово пропонувала співпрацю, нехтується та не допускається до розгляду питань які стосуються життєдіяльності ОСББ.

Серед багатьох питань які були підняті на зустрічі це: вартість обслуговування  та ремонти ліфтів, проблемні сміттєві майданчики, невизначеність сталої ставки відсотків погашення частини тіла  «теплих» кредитів міськрадою до початку оформлення документів, співучасть міської влади у вирішенні питань гуртожитків-ОСББ.

Невирішені питання накопичуються та створюють обурення мешканців які об’єдналися в ОСББ та виливаються на голів ОСББ.

Були обрані декілька основних питань які в першу чергу вимагають більш дієвого втручання та наполегливості. Заплановано проведення додаткових зустрічей для  детального  опрацювання та знаходження шляхів для їх вирішення.

Головні питання  які були поставлені до Корольова Олега стосувалися монетизації ОСББ, заборгованості по субсидіях (в місті з травня не нараховуються субсидії) , ОСББ не має змоги отримувати в міській раді інформацію  про зареєстрованих/знятих з реєстрації мешканців будинків,  фінансове навантаження на ОСББ за квартири в яких багато років ніхто не проживає (особливо квартири, які під арештом банків чи не переоформлені після смерті власника), чому в ліфтах продовжують «їздити квадратні метри», а не живі люди , чому міські можновладці та окремі керівники комунальних підприємств проявляють байдужість до мешканців ОСББ?

На більшу частину питань були надані конкретні відповіді, запропоновані шляхи вирішення проблем, але частина залишилася без відповіді.

Всі присутні сподіваються, що загальнодержавні питання вдасться донести до можновладців на державному рівні.

Фото: ОСББ-inform

0    355     27.06.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!