Якiсть життя

на попередню сторiнку

Оновлено порядок взяття на облік платників єдиного соцвнеску та членів фермерських господарств

Оновлено порядок взяття на облік платників єдиного соцвнеску та членів фермерських господарств

Олександрійська ОДПІ повідомляє, що  08.06.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.03.2018 № 393 «Про затвердження змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціального страхування», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 24.04.2018 за № 498/31950 (далі - Наказ).

Нагадуємо, що Законом України від 03 жовтня 2017 року №2148-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (далі - Закон) встановлено, що:

- платниками єдиного внеску є члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах;

- взяття на облік таких осіб здійснюється не пізніше робочого дня з дня отримання від них відповідної заяви.

Наказом визначається форма заяви про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства) (форма № 12-ЄСВ) та процедури взяття на обліку платників єдиного внеску - членів фермерського господарства.

Заява за формою № 12-ЄСВ подається членом фермерського господарства до контролюючого органу за його місцем проживання та окрім члена фермерського господарства підписується Головою фермерського господарства, членом якого він є.

Також Наказом визначаються процедури заміни повідомлення про взяття на облік платників єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

У разі внесення змін до даних, що вказуються у повідомленні за формою № 2-ЄСВ (найменування, прізвище, імя, по батькові, місцезнаходження, місце проживання платника єдиного внеску, контролюючого органу, в якому платник єдиного внеску перебуває на обліку тощо) повідомлення за формою № 2-ЄСВ підлягає заміні у контролюючому органі.

Для отримання нового повідомлення платник єдиного внеску подає до контролюючого органу заяву із зазначенням причин заміни та старе повідомлення.

Контролюючий орган протягом двох робочих днів після такого звернення видає (надсилає) платнику єдиного внеску нове повідомлення. У такому самому порядку видається нове повідомлення замість зіпсованого чи втраченого.

Таким чином, починаючи з 08.06.2018 року, зокрема, члени фермерських господарств, які є платниками єдиного соцвнеску, мають обов'язково подати до контролюючого органу за місцем свого проживання заяву за формою 12-ЄСВ.

Голова комісії з реорганізації

Олександрійської ОДПІ ГУ ДФС

                                                                              у Кіровоградській області

С.М.Пашко

Фото: Спільне

0    306     13.06.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!