Якiсть життя

на попередню сторiнку

«Не особливі потреби, а особливі можливості». В Олександрії відзначили День людей із синдромом Дауна

«Не особливі потреби, а особливі можливості». В Олександрії відзначили День людей із синдромом Дауна

21 березня у всьому світі відзначається Міжнародний день людини із синдромом Дауна. Відзначати цей день почали з 2006 року. Синдром Дауна – це захворювання, що виникає в результаті генетичної аномалії, при якій в організмі людини з’являється додаткова, 47-ма, хромосома, тоді як в нормі вона повинна дорівнювати 46-ти. Ймовірність народження дитини із синдромом Дауна становить 1:600-800 новонароджених і не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. В Олександрії такий діагноз офіційно підтверджено у 12-ти дітей.

«Діти сонця». Так говорять про тих малюків, які народилися із синдромом Дауна. Ці хлопчики та дівчатка ніколи не бувають агресивними, вони надзвичайно добрі та відкриті навколишньому світу. Але все ж таки вони особливі. Такі дітки дуже несамостійні, вони потребують постійної уваги і їм важче навчатися, ніж звичайним дітям, але в них є великий потенціал, якщо з ними правильно займатись. Та однією з проблем є те, що суспільство, зазвичай, не готове прийняти цих особливих дітей у своє товариство...

Оскільки в нашому місті теж є діти, які народилися із синдромом Дауна, допомогти їхнім батькам, підтримати їх та дати поради вирішила громадська організація матерів дітей інвалідів та інвалідів Олександрії «Серце матері». Із цією метою активісти організували просвітницький захід в Міжнародний день людини із синдромом Дауна.

«Ми хочемо ввести цих дітей у шкільне та позашкільне життя, щоб вони могли брати участь у заходах, разом із батьками спокійно відвідувати піцерію, кафе, культурні заходи. Ми хочемо, щоб ні ці дітки, ні їхні батьки не соромилися виходити на вулицю. Дітей із синдромом Дауна можна легко помітити, адже зовнішність у них схожа. Зараз ми стикнулися з тим, що батьки соромляться, тому що люди іноді неадекватно реагують, тицяють пальцями, і саме це призводить до того, що батьки замикаються і вирішують, що краще побути вдома. Тим самим вони забирають дитинство у своєї дитини, тому що якщо мама залишається вдома, відповідно вона нікуди не веде свою дитину. Я вважаю, що так непотрібно, всі діти мають однакові права, і вони повинні брати участь у всіх сферах життя,» – розповіла голова організації «Серце матері» Юлія Левандовська.


Захід відбувся у дитячій бібліотеці ім. Ю. Гагаріна. Для дітей та батьків було заплановано окремі програми. Батькам представили цікавий проект «Діти сонця – один день на роботі», який вже реалізували на Волині. «Цей проект показує, як працює молодь із синдромом Дауна. Їх запрошували на підприємство і один день знімали, як вони там працюють. Мета така, щоб показати батькам, що все можливо. Насправді можливості необмежені, якщо вчасно почати реабілітацію та корекцію, ці діти, окрім зовнішності, майже не будуть відрізнятися від своїх однолітків. Вони також можуть працювати та брати участь у всіх сферах суспільного життя,» - підсумувала Юлія Левандовська.

Під час заходу виступила практичний психолог Марина Хода, яка постійно у своїй роботі займається дітьми з особливими освітніми потребами. Також вона співпрацює з ГО «Серце матері» - консультує дітей та проводить велику роботу з батьками.

«Я хочу допомогти батькам зрозуміти свої негативні емоції, які вони відчували протягом останнього часу і які пов’язані з перебуванням їхньої дитини в соціумі. Я хочу допомогти їм звільнитися від негативних емоцій і заповнити серце позитивними емоціями. Із допомогою гостей ми будемо показувати батькам, що вони не одні, що ми з ними толерантні, що є люди, які працюють із цими дітьми і хочуть із ними працювати. Адже працюючи з цими дітьми, дорослі ще й допомагають самі собі. Я так вважаю тому, що ці діти допомагають мені мислити особливо, по-іншому, працювати по-іншому, і змушують інших людей бути добрішими,» - поділилась Марина Хода.


Дитяча програма складалася із лялькового театру, який підготували бібліотекарі, екскурсії по дитячій бібліотеці та з майстер-класу з прикрашання тематичного печива від Вікторії Олещенко. Кожна дитина розмальовувала своє печиво. Це було небо, на фоні якого кожна дитина малювала своє сонечко. Після майтер-класу діти із задоволенням ласували своїми кулінарними шедеврами.

Протягом всього дня 21 березня в місті проводився флешмоб – «LOTS OF SOCKS». Люди, які підтримували акцію, одягали непарні яскраві шкарпетки. Таким чином кожен показував свою солідарність із людьми з непарною третьою хромосомою і, водночас, привертав до себе увагу людей, щоб краще зрозуміти, як це - бути не таким, як більшість.

Юлія Пастух

0    442     30.03.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!