Якiсть життя

на попередню сторiнку

Управління соцзахисту надає новий вид допомоги людям пенсійного віку, що мають недостатній страховий стаж

Управління соцзахисту надає новий вид допомоги людям пенсійного віку, що мають недостатній страховий стаж

З’явився новий вид допомоги, який виплачується в управлінні соціального захисту населення. Ухвалене рішення про затвердження порядку надання допомоги непрацюючим особам, які не мають права на пенсію. Цей порядок почав діяти з першого січня 2018 року і буде діяти до 31 грудня 2020 року. Тобто є період три роки, протягом якого можуть звертатися особи для отримання цієї допомоги. Детальні роз’яснення щодо нового виду допомоги дала начальник Управління соціального захисту населення Олександрійської районної державної адміністрації Ірина Табачкова.

- Хто має право на цей вид допомоги?

- На цей вид допомоги мають право, в першу чергу, особи, які досягли пенсійного віку відповідно до ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», але страховий стаж у них недостатній для призначення пенсії (з 1-го січня 2018 року цей стаж повинен бути понад 25 років). Отже, право на цей вид допомоги набувають особи, які досягли пенсійного віку і мають страховий стаж від 15 років до 25 років. Обов’язковою умовою є також те, що людина, яка звернулася за допомогою, має бути безробітною.

- Куди необхідно звертатися за цією допомогою?

- Для того, щоб оформити цей вид допомоги, в першу чергу, необхідно звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати довідку про страховий стаж – це основний документ. Потім із цією довідкою треба звернутися до Управління соціального захисту населення. Також разом із довідкою людина надає й інші документи: заяву (вона загального зразка для всіх видів допомоги), документи, що засвідчують особу, ідентифікаційний код, довідку про склад сім’ї та інформацію про місце, за яким зареєстрована особа або за яким вона проживає.

- Яким чином нараховується допомога? Скільки грошей людина буде отримувати?

- Цей вид допомоги призначається на підставі середньомісячного сукупного доходу всіх членів родини, саме для цього й надається довідка про склад сім’ї, а в декларації людина зазначає свої доходи та доходи членів сім’ї.

Розмір допомоги буде складати 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто максимальний розмір цього виду грошової допомоги на сьогоднішній день складатиме 1373 грн. Якщо людина має якісь доходи, то буде визначатися різниця. Сума допомоги може бути меншою, але не більшою, ніж 100% прожиткового мінімуму.

- В яких випадках допомога не призначається?

- Оскільки при нарахуванні допомоги враховуються доходи, то у випадку, коли середньомісячний сукупний дохід всіх членів сім’ї перевищує100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, в тому числі людей пенсійного віку та інвалідів (на сьогоднішній день він складає 1373 грн), особа не має права на призначення цього виду допомоги.

Крім того, якщо будь-якими членами сім’ї або безпосередньо особою, яка звертається за допомогою, було здійснено покупку на суму понад 50 тис грн., (аналогічно як для призначення житлової субсидії), особа також не має права на призначення цього виду допомоги.

Є ще одна умова, коли допомога не призначається: якщо ця особа або інші члени сім’ї мають у власності квартиру або будинок загальною площею понад 21 м² і на кожну особу ще додатково 10,5 м², тобто є в наявності друге житло. Також допомога не призначається тоді, коли у власності є два автомобілі або інші транспортні засоби. Тобто є певні умови, коли незалежно від середньомісячного сукупного доходу людині може бути відмовлено у призначенні цього виду допомоги.

Допомогу не отримають і ті, хто працює, займається підприємницькою діяльністю або має право на пенсію.

- На який термін призначається допомога і чи потрібно повторно подавати документи до управління соцзахисту?

- Цей вид допомоги призначається на 6 місяців, а потім управління соцзахисту самостійно перераховує її з урахуванням доходів членів сім’ї. Але обов’язок людини повідомити органи соцзахисту, якщо змінилися якісь обставини: людина почала працювати, займатися підприємницькою діяльністю або з’явилися будь-які інші види доходів. Про ці зміни людина має повідомити органи соціального захисту протягом 10-ти днів. Це необхідно для того, щоб було заново визначено право на призначення цього виду допомоги. Якщо під час проведення вибіркових обстежень цільового використання коштів та умов проживання членів сім’ї та цієї особи буде виявлено, що сім’я або хтось із родини працює без оформлення трудових відносин, це є підставою для припинення цього виду допомоги.

Записала Юлія Пастух

0    904     30.03.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!