Якiсть життя

на попередню сторiнку

Профілактика поліомієліту

Профілактика поліомієліту

Якщо ви збираєтесь відвідати інші країни, пам’ятайте про ризик захворювання на поліомієліт.

Поліомієліт - гостра інфекційна хвороба, яка викликається вірусами поліомієліту. Поліовірус вражає нервову систему людини та здатен викликати не зворотні паралічі.

Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій. До здорової людини збудник потрапляє через рот або носоглотку та розмножується  в кишечнику.

Шляхи передачі інфекції – харчовий (з інфікованими харчовими продуктами), водний (через воду із джерел водопостачання з фекальним забрудненням та воду із відкритих водойм, що використовуються для купання) та контактно-побутовий (через інфіковані предмети побуту, руки). Механічним переносником збудника можуть бути мухи. 

Хворіють на поліомієліт здебільшого діти до 5 років, але захворіти можуть усі не вакциновані – і дорослі, і діти.      

Розрізняють дві форми поліомієліту: непаралітична та паралітична. Непаралітична форма перебігає у вигляді так званої «малої хвороби» (абортивна форма), яка проявляється                        короткочасною лихоманкою, катаральними (кашель, нежить, біль у горлі) та диспептичними явищами (нудота, блювота, рідкі випорожнення). Паралітична форма є найважчою, протікає                   із розвитком паралічів кінцівок (зазвичай ніг) та виникає в одному із 200 випадків інфікування.                5-10% хворих на паралітичну форму поліомієліту помирають.

Єдиним специфічним захистом від поліомієліту є вакцинація. Вакцинація проти поліомієліту проводиться згідно Календаря профілактичних щеплень в Україні.

При плануванні тривалого перебування на території країн, у яких існує ризик виникнення випадків поліомієліту, необхідно не менше ніж за 4 тижні до від’їзду провести імунізацію проти поліомієліту (перед вакцинацією необхідно обов’язково отримати консультацію у лікаря).

Щоб не захворіти на поліомієліт під час перебування у країнах, в яких існує загроза інфікування необхідно: додержуватись правил особистої гігієни (мити руки перед вживанням їжі, піcля відвідування туалету та місць масового перебування людей, обробляти руки дозволеними до використання дезінфектантами); не пити воду з неперевірених джерел водопостачання, пити тільки кип’ячену або бутильовану воду; користуватися індивідуальним посудом; молоко вживати тільки у кип’яченому вигляді; свіжі овочі, фрукти, сухофрукти                   та зелень перед вживанням після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою; не купатися в непроточних водоймах, місцях несанкціонованих пляжів, не ковтати воду під час купання; уникати контактів із людьми, що мають прояви гострих респіраторних захворювань, кишкових інфекцій, тощо.

Країни, в яких існує ризик виникнення випадків поліомієліту: Ірак, Камерун, Центральноафриканська Республіка, Чад, Ефіопія, Гвінея, Кенія, Ліберія, Мадагаскар, Нігер, Сомалі, Південний Судан.

 Завідувач Олександрійського міськміжрайонного відділу

ДУ «Кіровоградський ОЛЦ МОЗ України»

Марина Первак

Фото: Вікіпедія

0    430     12.01.2018


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!