Якiсть життя

на попередню сторiнку

Право на отримання субсидії безробітними, студентами, орендарями та громадянами, які здійснили покупку на 50 тис. грн. і більше

Право на отримання субсидії безробітними, студентами, орендарями та громадянами, які здійснили покупку на 50 тис. грн. і більше

Із зростанням цін на комунальні послуги все більше громадян звертається в органи соціального захисту населення для отримання субсидії. Але деякі люди не наважуються на це, адже вважають, що їм державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг не призначать через певні обставини. На питання, чи можуть отримати субсидію безробітні, студенти та громадяни, які винаймають житло, та чи впливають великі покупки на нарахування субсидії, відповіла начальник управління соціального захисту населення Олександрійської районної держадміністрації Ірина Табачкова.

- Як впливає покупка на 50 тис. гривень і більше на нарахування субсидії громадянам?

- Коли людина вперше звертається, то враховуються покупки за 12 місяців до звернення. Зараз майже всім, хто отримував субсидію, в подальшому вона призначається автоматично, тобто в більшості випадків звертатися повторно людям необхідності немає. Але якщо в людини, яка отримую субсидію, сталися будь-які зміни, в тому числі й покупка, вона повинна проінформувати управління соцзахисту про це протягом місяця. Людина пише заяву про такий випадок і, можливо, якщо вона не подає окрему заяву й декларацію щодо розгляду субсидії, то на наступний період уже субсидія не призначається, але вона не припиняється на той період, на який вона була призначена. Ну і також, як виняток, у подальшому люди знову ж таки можуть звернутися для отримання субсидії.

- Чи є якісь виключення з цього правила? В яких випадках дорога покупка не впливатиме на призначення субсидії?

- Виняткові умови – це якщо була здійснена оплата медичних послуг або здійснена оплата житлово-комунальних послуг, але в межах соціальних норм на житло. Усі інші випадки стосовно або купівлі житла, або оплати будь-яких послуг можуть розглядатися як виняток за рішенням Комісії. У такому випадку людина, звертаючись із заявою та декларацією, зазначає, що дійсно була здійснена покупка, але вона підкреслює необхідність розгляду цих заяви й декларації на засіданні Комісії. Відповідно здійснюється обстеження матеріально-побутових умов проживання державними соціальними інспекторами, за результатами складається акт, а потім уже, враховуючи всі обставини, розглядається питання щодо призначення субсидії, як виняток, саме цій особі або сім’ї. Комісії приймають позитивні рішення, як правило, якщо це єдине житло, тобто зрозуміло, що люди накопичували кошти, планували цю купівлю заздалегідь. Або є й інші випадки, коли, можливо є й інше житло, але сім’я велика, тобто це обґрунтовується документально й відповідно це зазначено в актах обстеження.

- У разі здійснення людиною покупки на 50 тис. грн. і більше, чи є необхідність надавати в органи соцзахисту документи, які це засвідчують?

 - На сьогоднішній день це не зазначається. У Постанові чітко вказано, що субсидія не призначається у разі купівлі будинку, квартири або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень (крім медичних та житлово-комунальних послуг). Надавати додаткові документи для таких випадків необхідності немає.

- Чи можуть розраховувати на субсидію безробітні громадяни та студенти?

 - На сьогоднішній день будь-хто, і студент, і безробітна особа, має право подати документи на одержання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, тобто субсидії, за місцем реєстрації або за місцем їх фактичного проживання. Якщо це студенти, то у випадку, якщо вони навчаються за денною формою навчання та отримують стипендію, для них враховуються фактичні розміри стипендії. Якщо студент втратив право отримувати стипендію, в такому випадку при нарахуванні субсидії йому буде враховуватись один прожитковий мінімум.

Студенти мають можливість отримувати субсидію у гуртожитку. Є випадки, коли гуртожиток забезпечує реєстрацією студентам, відповідно вони знімаються з реєстрації у батьків, а в гуртожитку оформлюють субсидію на загальних підставах як для всіх осіб за місцем реєстрації.

Неповнолітні особи, які є студентами денної форми навчання, але самостійно проживають і мають батьків, вони відповідно у гуртожитку можуть отримати субсидію. Якщо не мають батьків – це стосується дітей, позбавлених батьківського піклування, сиріт, то в таких випадках за субсидією звертаються їх опікуни або піклувальники.

Для безробітних розрахунок субсидії здійснюється за схожою схемою. Якщо людина не працює, але зареєстрована в Центрі зайнятості й отримує допомогу з безробіття, в такому випадку також будуть враховуватися фактичні розміри даних виплат. Тим, хто перебуває на обліку, але не отримує допомогу з безробіття, рахується один прожитковий мінімум. Якщо людина не стоїть на обліку в Центрі зайнятості та не працює, то їй будуть враховувати два прожиткових мінімуми.

 - На сьогоднішній день багато випадків, коли, наприклад, батьки зареєстровані разом із дітьми або  онуками, але ті фактично не проживають за місцем реєстрації. Чи можна зробити так, щоб при розрахунку субсидії доходи осіб, які не проживають, не враховувались?

- У такому випадку особи, які звертаються за субсидією, при заповненні заяви й декларації зазначають, які саме особи фактично не проживають. У примітці це прописується. І обов’язково підкреслюють необхідність розгляду такої заяви на Комісії. Для того, щоб Комісія прийняла позитивне рішення, необхідно надати документи про те, де саме людина фактично проживає. Такими документами можуть бути документи з місця роботи в іншій місцевості, документи щодо довготривалого лікування, про довготривале відрядження або документи про сплату житлово-комунальних послуг в іншому місці.

- Чи можуть розраховувати на субсидію люди, які не проживають за місцем реєстрації та винаймають житло?

 - У випадку, коли людина не проживає за місцем реєстрації, вона може отримати субсидію за місцем фактичного проживання, але тільки на підставі договору найму або оренди житла. Якщо люди звертаються за отриманням субсидії за місцем фактичного проживання на підставі договору оренди, обов’язково необхідно повідомити органи соціального захисту населення за місцем реєстрації про виключення їх зі складу сім’ї для того, щоб їхні доходи в подальшому не враховувалися. Подвійний розрахунок субсидії на одну особу – це порушення. На сьогоднішній день Міністерство соціальної політики та Міністерство фінансів проводять верифікацію та чітко контролюють, щоб особи не отримували субсидію за місцем реєстрації та за місцем проживання одночасно.

Аналогічно на підставі договору найму або оренди житла можуть оформити субсидію й студенти, відповідно подаючи заяву й декларацію до органів соціального захисту саме там, де вони навчаються.

Крім орендарів, отримати субсидію можуть також індивідуальні забудовники, але таких випадків набагато менше.

Записала Юлія Пастух

0    730     19.10.2017


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!