31 травня – Всесвітній день боротьби з курінням

26.05.2016 00:00:007 переглядівАвтор: admin
/qualityoflife/10604-31-travnya-vsesvitnijj-den-borotbi-z-kurinnyam

Звичками називають форми поведінки людини, що виникають у процесі навчання і багаторазового повторення різних життєвих ситуацій, що виконуються автоматично. Сформувавшись, звичка стає невід’ємною частиною способу життя.

Серед безлічі корисних звичок, що виробляються в процесі життя, людина набуває і безліч шкідливих. На жаль, шкідливі звички завдають непоправної шкоди здоров’ю не тільки сучасних, а й майбутніх поколінь.

Шкідливими слід вважати такі звички, які заважають людині або не дають їй можливості протягом життя успішно реалізовувати свою індивідуальність і своє людське призначення.

Найбільш поширеною серед шкідливих звичок є куріння тютюну, що приводить іноді до серйозних порушень здоров’я.

Тютюн – це однорічна рослина сімейства пасльонових. Його спеціальним чином оброблене листя служить сировиною для тютюнової промисловості.

При курінні відбувається суха перегонка тютюну і паперу під впливом високої температури (близько 300 0 С). При цьому виділяється величезна кількість різних шкідливих речовин: їх відомо близько 1200! Серед них – похідні майже всіх класів органічних речовин: граничні вуглеводні, етиленові і ацетиленові сполуки, ароматичні вуглеводні, стерини, спирти, ефіри, алкалоїди (серед них нікотин). Є тут і неорганічні сполуки миш’яку, міді, заліза, свинцю, полонію (у тому числі радіоактивного полонію), є в тютюновому димі окис вуглецю, оксиди азоту, синильна кислота. Недарма кажуть, що список речовин, що містяться в тютюновому димі, змушує здригнутися: це цілий довідник по шкідливим речовинам. Отруйні властивості нікотину доводяться просто: п’явка, поставлена курцеві, незабаром відвалюється в судомах і гине від висмоктаної крові, що містить нікотин. Вельми великий і перелік шкідливих наслідків куріння. Вчені знаходять все нові і нові причини зв’язку куріння з різними захворюваннями. Тривалість життя курців на 7-15 років менше, ніж їх некурящих побратимів.

Підраховано, що куріння відповідальне за 90% випадків смерті від раку легені, 75% – від бронхіту і 25% – від ішемічної хвороби серця у чоловіків у віці до 65 років. Якщо порівняти захворюваність курців і некурців, то у перших вона в кілька разів вища. Куріння зменшує фізичну силу, уповільнює реакцію, погіршує пам’ять, помітно знижує статеву потенцію. У курців частіше, ніж у некурящих, народжується неповноцінне потомство.

Отже, можна зробити висновок: «Курити – здоров’ю шкодити!».

Олександр Кравченко, завідувач  амбулаторії № 3  КЗ «ЦПМСД м.Олександрії»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...
поділитисяподілитисяподілитисяподілитися

Залишити коментар

  Підписатися  
Повідомлення про
Народні новини
Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрієць, який викинув сміття у «топольках» вибачився і отримав штраф (ВІДЕО)
23.05.2022227 переглядів

Чоловіка, якого зафіксували на відео у момент вивезення сміття в […]

Олександрійська сім'я вивозила сміття у «топольки»
Олександрійська сім’я вивозила сміття у «топольки» (ФОТО/ВІДЕО)
23.05.2022253 перегляди

В Олександрійському пабліку https://t.me/hyevuy_alex опублікували відео, як чоловік та жінка […]

В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою»
В Олександрії біженці з Харкова потрапили у ДТП з «євробляхою» (ФОТО/ВІДЕО)
23.03.2022357 переглядів

Вчора, 22 березня, в Олександрії біля танка сталася дорожньо-транспортна пригода. […]

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: