Новини

на попередню сторiнку

Мер Олександрії Степан Цапюк представ перед судом

Мер Олександрії Степан Цапюк представ перед судом

Сьогодні, 22 жовтня, відбулось перше судове засідання щодо розгляду протоколу про вчинення корупційного діяння Олександрійським міським головою Степаном Цапюком, який був складений правоохоронцями Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України.

На судовому засіданні Олександрійський міський голова Степан Цапюк повторив раніше оприлюднену ним версію подій щодо своєї невинуватості та власне бачення норм антикорупційного законодавства України. Також мер повідомив, що він найвища посадова особа в місті, а тому, на його думку, він не зобов’язаний повідомляти про свої конфлікти інтересів, так як нібито немає кому. Законодавство ж України говорить про те, що він повинен був повідомити Раду. Оскільки Олександрійська міська рада працює пленарно, тому і повинен був мер повідомити депутатів про свій конфлікт інтересів саме на її пленарному засіданні, чого С. Цапюк не зробив.

Захищати свої інтереси Cтепан Цапюк прибув не самостійно, а зі своїм адвокатом В. Бесарабом. Також підтримати мера, замість виконання своїх безпосередніх обов'язків у робочій час, в суд прибув керуючий справами виконкому Володимир Чеботарьов ще з одним помічником. Олександрійський міський голова разом із своїм захисником виступили категорично проти можливості журналістам проводити відеозйомку судового засідання.

Мер Олександрії після свого "спічу" в судовому засіданні хотів поспішно піти з зали суду, бо почував себе там в ролі обвинуваченого вкрай незручно і відверто нервував. Проте таки залишився до кінця судового засідання.

Прокуратура наполягає на винуватості Степана Цапюка та обґрунтовує звинувачення наявними у справі доказами, в тому числі відеозаписом подій і свідченнями депутатів міської ради.

Суд продовжить розгляд справи Степана Цапюка на наступному судовому засіданні, дата проведення якого поки що не визначена. На ньому суд планує заслухати свідків. Адвокат С. Цапюка хоче викликати в суд ще і додаткових свідків, які, на думку захисту, можуть довести невинуватість мера, тому заявив про це відповідне клопотання.

Нагадаємо, що 4 жовтня, в приміщенні Олександрійської міської ради працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України повідомили мера Олександрії про складений відносно нього протокол та запропонували з ним ознайомитись.

Мова у протоколі йде про порушення антикорупційного законодавства України, яке полягає у тому, що Степан Цапюк приховав від своїх колег-депутатів наявний у нього конфлікт інтересів. Так під час розгляду міською радою питання щодо викупу сином міського голови – Максимом Цапюком земельної ділянки по вул. Куйбишева, 100, де розташовується база з продажу будівельних матеріалів «Купава», олександрійський мер повів себе так, що мова, нібито, йде не про його рідного сина і не про особисті комерційні інтереси його родини. Під час обговорення на сесії було запропоновано виключити з порядку денного проект цього рішення, перевірити правомірність встановлення ставки орендної плати за землю та цільове використання цієї земельної ділянки, оскільки вона явно використовувалась не за цільовим призначенням.

Але ця пропозиція була відхилена, а запропонований проект рішення був прийнятий. Голосував за «свій» проект рішення і сам міський голова Степан Цапюк, хоча не тільки не повинен був цього робити, а ще і зобов’язаний був публічно заявити та попередити депутатів про наявний у нього конфлікт інтересів.

Саме за це Степан Цапюк і відповідає відтепер по ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і може доповнити собою Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
 

14    2092     22.10.2013
Loading...


Коментарі (14)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!

РІaС€a С‡ecС‚Ж…, 22.10.2013
Фотка суперовая! Вот бы она побыстрее отобразила действительность. Было бы замечательно для Александрии, вообще для всех, естественно кроме самого НЕДОмерка.
signorina, 22.10.2013
Фото бомбезное !!! Смеюсь уже 20 минут, всех обзвонила что бы люди тоже посмеялись !!! Ой, ну удался степа, ракурс отличный и главное фон !!!
signorina, 22.10.2013
степан кириллович, будьте уверены вас увидят на этом фото все. Даже те кто сейчас не за компьютером уже получили его перефотографированное через viber. Ох вы на нем и ушлепок.
signorina, 22.10.2013
Хотя вы и в жизни не лучше !!!
signorina, 22.10.2013
А можно уточнить, додаткові свідки, які, на думку захисту, можуть довести невинуватість мера, это кто же такие, наверное лоцман и давыденко - биба и боба-два долбо#ба.
signorina, 22.10.2013
степан кириллович, да как у вас у скота редкого и вора последнего еще язык поворачивается заикаться вообще о своей невиновности ??? вас на кол надо посадить !!! И то мало будет !!!
signorina, 22.10.2013
Не знаю кто как, а я сделала это фото фоновым рисунком рабочего стола ;)))
signorina, 23.10.2013
"Також мер повідомив, що він найвища посадова особа в місті, а тому, на його думку, він не зобов’язаний повідомляти про свої конфлікти інтересів, так як нібито немає кому." НОРМАЛЬНО? ГДЕ ЕГО МЕСТО? В МЭРСКОМ КРЕСЛЕ? ПО МОЕМУ ИСКЛЮЧИТЕЛЬНО В ПСИХУШКЕ !!!!!
major, 23.10.2013
Есть такая примета , если с кого то смеяться ( да еще 20 минут :):):) - говорят переходное. Так что не рискуйте :)
major, 23.10.2013
"бухать и вертолеты с людьми убивать" - такое может написать только моральный урод и шизофреник. У погибших экспертиза не выявила алкоголя в крови. Пусть ваш шизофренический бред будет на вашей никчемной совести
signorina, 23.10.2013
major, я очень рада что у погибших экспертиза не выявила алкоголя в крови и их семьи получат все положенные им выплаты и пенсии. А вот вашему командиру экспертизу проводить не надо было, его видела вся страна крупным планом на 1+1 пьяного, ели стоящего на ногах, так что пусть их гибель будет на вашей никчемной совести, а на моей трупов нет.
signorina, 23.10.2013
major, по поводу приметы, я все-таки рискну ;))
rocС‚Ж…2013, 23.10.2013
Якщо провина буде доведена Судом, то логічно було б не Єдиний державний реєстр доповнювати Степаном Кириловичем, а призначити, у крайньому разі, дострокові вибори! Що б іншим не кортіло порушувати Закон!
forsage, 23.10.2013
Якщо провина буде доведена судом, то особа , яка порушила закон буде притягнута до відповідальності згідно норм Кодексу України про адміністративні правопорушення, а не згідно побажань окремих осіб