Новини

на попередню сторiнку

Погода в Олександрії у вихідні і понеділок 9 грудня (пазл)

Погода в Олександрії у вихідні і понеділок 9 грудня (пазл)

У суботу день буде хмарним - з самого ранку в Олександрії небо вкриється хмарами, які протримаються до самого вечора. Без опадів.

Температура повітря вдень +3…+7, вночі +1…+5. 

Атмосферний тиск становитиме 750-755 мм рт.ст. 

Вітер південний від 3.2 до 5.5 м/с.

Народний прогноз погоди: 7 грудня відзначається день святої Катерини. Катерина вважається покровителькою шлюбу і наречених, тому в народі її ще називають Женодавицею. Цього дня влаштовувалися народні гуляння, катання на санках з гірок — санниці. У народі говорили: “Молода зима з гір на санках катається”; “З Катерини зима дойме не миттям, так катанням, не голодом, так холодом”. Ясна погода на Катерину вказує на морозну зиму.


У неділю хмари в Олександрії будуть ховати небо весь час, вдень вони ненадовго зникнуть, щоб ввечері знову зайняти своє колишнє місце. Без опадів.

Температура повітря вдень 0…+5, вночі +3…+4. 

Атмосферний тиск становитиме 749-751 мм рт.ст. 

Вітер західний від 2.0 до 2.3 м/с.

Народний прогноз погоди: 8 грудня вшановується пам’ять святого Климента, папи Римського. У народі цей день називається Климентовим: “У день святого Климента зима клин клином вибиває” — з цього часу настає пора сильних морозів: “Климент морозом у чоловіка сльозу гонить”; “Мороз насипав білих троянд”. На Климента боялись побачити в поселеннях польових мишей, оскільки їх наближення до будинків вказувало на холодну зиму.


У понеділок увесь час в Олександрії утримається хмарна погода, вдень хмари ненадовго розсіються, щоб ввечері з'явитися знову. Без опадів.

Температура повітря вдень +1…+7, вночі +1…+5. 

Атмосферний тиск становитиме 750 - 751 мм рт.ст. 

Вітер південний до 1,8 -5,0 м/с.

Народний прогноз погоди:  9 грудня відзначається Юр’їв день. У народі цей день називався Єгорій Зимовий, Юрій Холодний. На Юр’їв день слухали воду в криницях: якщо тихо, не хвилюється вода, то зима буде теплою, а якщо чути звуки — варто чекати на сильні заметілі та морози. За днем Єгорія визначали і майбутній урожай: “Якщо до осіннього Єгорія випаде багато снігу, то на весняного — буде трава”.


Фото"Pixabay"

Джерело"Синоптик"

0    415     06.12.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!