Новини

на попередню сторiнку

Погода в Олександрії у вихідні і понеділок 25 листопада (пазл)

Погода в Олександрії у вихідні і понеділок 25 листопада (пазл)

У суботу в Олександрії ранкові хмари не протримаються довго, у другій половині дня пануватиме ясна погода. Без опадів.

Температура повітря вдень -7…0, вночі -7…-2. 

Атмосферний тиск становитиме 763-765 мм рт.ст. 

Вітер східний від 3.3 до 5.2 м/с.

Народний прогноз погоди:  23 листопада вшановується пам’ять апостолів Ераста, Олімпа, Родиона. У народі казали: “З Ераста чекай льодяного насту”. Іній на деревах передвіщав мороз, а туман — тепло. Однак, якщо цього дня на деревах іній лежав зранку, то до самого Введення (4 грудня) морози будуть змінюватися відлигою. Погода у цей час дуже мінлива: “Ераст на все гаразд: і на холод, і на голод, і на хуртовину”.


У неділю в Олександрії на небі не буде жодної хмаринки. Без опадів.

Температура повітря вдень -6…+1, вночі -5…-4. 

Атмосферний тиск становитиме 760-762 мм рт.ст. 

Вітер східний  від 3.2 до 3.8 м/с.

Народний прогноз погоди: 24 листопада відзначається день преподобного Феодора Студита, сповідника. У народі казали: “З дня святого Феодора Студня прилітають зимові вітри, від яких буває холодно на дворі й морозно на землі”. Зазвичай з цього дня починає студити і морозити: “На Студня холоднеча що не день — лютіша і гірша”. Часто це буває сніжний день. Якщо цього дня було вогко та йшов сніг, чекали відлиги до Введення (4 грудня). Якщо день був ясним, незабаром мало бути похолодання. За 24 листопадом передбачали погоду на майбутню зиму: якщо день був теплим, то й зима буде теплою, і навпаки.


У понеділок в Олександрії небо буде ясним до самого завершення дня. Без опадів.

Температура повітря вдень -5…+1, вночі -5…-3. 

Атмосферний тиск становитиме 756-759 мм рт.ст. 

Вітер східний до 2,8 - 3,3 м/с.

Народний прогноз погоди: 25 листопада вшановується пам’ять святителя Івана Милостивого, патріарха Олександрійського. На Івана зазвичай буває сніг. Якщо дощ на Івана Милостивого, то, знову ж таки, відлига буде до Введення (4 грудня). У давнину пророблювали такий ритуал: у сніг, який щойно випав, вставляли соломинку, якщо вона провалиться, значить, сніг зійде, якщо не провалиться — залишиться на землі. Якщо сніг цього дня випадав, то вважалося, що зима довго з місця не рушить і весна буде пізньою.


Фото"Pixabay"

Джерело"Синоптик"

0    402     22.11.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!