Новини

на попередню сторiнку

Держпродспоживслужба запобігла обрахуванню споживачів на ₴120000

Держпродспоживслужба запобігла обрахуванню споживачів на ₴120000

На Кіровоградщині фахівці сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області запобігла обрахуванню споживачів на суму 120 тисяч гривень, повідомляють «Олександрійські новини».

За результатами заходів державного контролю за цінами, проведених спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби області за 9 місяців поточного року, було прийнято 6 рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 142 800 гривень. У цю суму входять необґрунтовано отриманий виторг 68 000 гривень та штраф 74 800 гривень. Також спеціалісти сектору направили 4 приписи щодо усунення порушень та не допустили обрахування споживачів на суму 120 000 гривень. За 9 місяців споживачам повернені кошти на суму 5 800 гривень, інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Довідково. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб’єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку.

За результатами перевірок у разі встановлення порушень державної дисципліни цін до суб’єктів господарювання-порушників застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни та ціноутворення» та надаються органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін. Посадові особи суб’єктів господарювання за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін притягуються до адміністративної відповідальності відповідно до статті 165-2 та 188-3 Кодексу законів України про адміністративні правопорушення.

Фото "Pixabay"
0    486     15.11.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!