Новини

на попередню сторiнку

19 жовтня центру «Толока» у селі Попельнастому виповнився рік

19 жовтня центру «Толока» у селі Попельнастому виповнився рік

На Кіровоградщині у селі Попельнастому Олександрійського району культурно-освітньому Центру "Толока" 19 жовтня виповнився рік, повідомляють «Олександрійські новини».

Відвідування музею - це неймовірна подорож у далекі часи, дуже емоційно і зворушливо розповідають про історію села, рідного краю та України.

Керівник і засновник центру – Валерій Жванко, вчитель, мандрівник, письменник, фотохудожник, кіноаматор, організатор цікавих подорожей до історичних центрів та закуточків України. Багатогранна і талановита особистість.

Завдяки цим рисам і стало можливим відкриття цього надзвичайного Центру.


За рік центр «Толока» відвідало багато екскурсій, як делегацій фахівців, так і пересічних громадян. Їх об’єднує одне спільне відчуття – захват від побаченого.

Але цього ніколи б не відбулося без підтримки та організаційної роботи голови Попельнастівської ОТГ – Олега Волянського.

І це не випадково. Адже Олег Володимирович, не тільки ентузіаст і патріот свого села, а перш за все - досвідчений фахівець-керівник з багаторічним досвідом практичної роботи. А нещодавно, вже декілька сіл потрапили у сферу його турбот і діяльності. Нема жодного сумніву, що його вплив обов’язково відіб'ється на культурному і побутовому житті всієї громади.


Не залишилась осторонь у творчих здобутках і дружина Валерія Жванко – Зінаїда. За цей час у приміщені музею поетеса проводила літературні вечори. Разом з односельцями створила ляльковий театр з ексклюзивними ляльками, де всі герої створені власноруч.


18 травня в Попельнастому, вперше, відбулася - "Ніч в музеї".

Відбувалися в музеї і тематичні вечори присвячені подіям і датам нашої країни


Культурно-освітній центр "Толока" постійно шукає і знаходить нові форми роботи.

Освітній простір справді став багатофункціональним, де працюють декілька різних зон:

  • Музейна експозиція з інтерактивними експонатами (історія краю від неоліту, трипільців, половців, скіфів, через княжі та козацькі часи, російську і радянську імперії — до незалежної України).
  • Відкрита бібліотека з інтернет-центром.
  • Кінозал для перегляду і обговорення фільмів.
  • Виставковий простір для тимчасових експозицій (народні промисли, скульптура, кераміка, художня робота по металу, вироби з дерева, живопис, художня фотографія і т.і.)
  • Майданчики для майстеркласів.
  • Експлораторіум - освітні майданчики з інтерактивними експонатами.
  • Науково-історичний лабіринт і квест-маршрути у приміщенні та на подвір'ї центру.
  • Профорієнтаційний і діагностичний центр для дітей і підлітків.
  • Тренінговий центр і зона для спілкування дорослих. Клуби за захопленнями (кулінарія, крою та шиття, вишивка, колекціонування, дизайн одягу та інтер'єру, сімейного виховання і таке інше)

Фото з фейсбук сторінки Валерія Жванка.

Більше фото тут

0    341     20.10.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!