Новини

на попередню сторiнку

Газ для населення подешевшав на 5% у порівнянні з вереснем

Газ для населення подешевшав на 5% у порівнянні з вереснем

Газ для населення подешевшав на 5% у порівнянні з вереснем, повідомляють «Олександрійські новини».

Жовтнева ціна на природний газ для потреб населення та інших споживачів, які отримують газ на регульованих умовах (ПСО), знизилася на 4,9% у порівнянні з рівнем вересня і складе 4 272,76 гривні за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та транспортних витрат). Хоча ціни газу на європейському ринку вже суттєво збільшилися у порівнянні з літнім рівнем, регульована ціна газу в Україні визначається за формулою, яка відображує ринкові ціни з двомісячним відставанням. Формула міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 № 293 і діє до кінця 2019 року, інформує Департамент з комунікацій НАК «Нафтогаз України».

З квітня цього року ціна, за якою Нафтогаз продає газ для потреб населення та інших захищених споживачів, знизилася на 32%. Враховуючи ринкову ситуацію у вересні, жовтнева регульована ціна газу (4272,76 гривні за тисяч кубометрів) виявилася нижчою, ніж ціна на умовах пропозиції «Газовий запас» (4874,42 гривні за тис. кубометрів).

За умовами пропозиції, у жовтні споживачам буде запропоновано оплатити газ за нижчою, регульованою ціною. Придбаний газовий запас при цьому буде збережено на зимові місяці, коли очікується збільшення регульованої ціни. При цьому, якщо споживач не використає за зимовий сезон весь передплачений обсяг, залишок коштів повернеться такому споживачу на його рахунок повному обсязі.

Споживач в жовтні може також використати газовий запас, звернувшись до свого постачальника. Усі постачальники, які взяли участь в акції, підтвердили готовність надати споживачам таку можливість. За статистикою в жовтні побутові споживачі використовують близько 7% від загального обсягу свого відбору газу за опалювальний сезон.

Як повідомлялося, постанова Уряду №485 передбачає, що Нафтогаз для визначення ціни газу за ПСО аналізує 4 показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу. Найменшою виявилася середня митна вартість газу за минулий місяць – за нею і була визначена вартість газу на жовтень.

Фото з сайту Нафтогаз
0    524     17.10.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!