Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині підтверджено два випадки лептоспірозу

На Кіровоградщині підтверджено два випадки лептоспірозу

На Кіровоградщині підтверджено два випадки лептоспірозу, повідомляють «Олександрійські новини».

Лабораторно підтвердилося захворювання на лептоспіроз двох мешканців області – з Кропивницького та Олександрійського району, інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. 

61-річний житель Кропивницького занедужав та звернувся до приватної лікувальної установи зі скаргами на погіршення самопочуття, біль у литкових м’язах, жовтушність шкірних покривів.

Кропивницьке міське управління Держпродспоживслужби області в рамках проведення епідеміологічного та епізоотичного розслідування щодо захворювання чоловіка на лептоспіроз обстежили домоволодіння та копанку поруч з річкою Інгул. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Було встановлено, що хворий, маючи на тілі пошкодження шкірних покривів, проводив ремонтні роботи насосу, який перекачує річкову воду з річки Інгул в копанку для поливу городу. Тож, відповідно до епізоотичного розслідування, ймовірним місцем інфікування хворого є вода з річки Інгул.

28-річний житель села Пустельникове Олександрійського району звернувся за медичною допомогою до Олександрійської центральної районної лікарні зі скаргами на підвищення температури (40 С градусів), слабкість, задишку, жовтушність шкірних покривів, біль у литкових та стегнових м’язах 15 вересня. Хворого було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії з діагнозом лептоспіроз.

Олександрійське районне управління Держпродспоживслужби області провело епідеміологічне та епізоотичне розслідування за місцем проживання хворого, обстежили територію домоволодіння. Слідів мишовидних гризунів в будівлях та на прилеглій до домоволодіння території не виявлено. Зразки крові для проведення лабораторного дослідження відібрали в домашнього собаки, збудника лептоспірозу не виявлено.

Встановлено, що хворий протягом літа займався риболовлею. Востаннє чоловік рибалив 10 вересня в річці Інгулець на межі села Ізмайлівка Олександрійського району та села Новий Стародуб Петрівського району, інколи заходив у воду по плечі та ловив рибу. Відповідно до епізоотичного розслідування ймовірним джерелом інфікування чоловіка є вода з річки Інгулець.

Питання вжиття заходів у зв’язку з випадком лептоспірозу в Олександрійському районі було розглянуто на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олександрійської райдержадміністрації. Відповідно до інформації старости Ізмайлівського старостинського округу та голови Новостародубської сільської ради населення поінформовано про небезпеку купання та риболовлі у річки Інгулець, на березі річки встановлено таблички «Купання заборонено». Також проводяться профілактичні дератизаційні заходи, робота з населенням щодо заборони випасання ВРХ біля берегів ставків та річок, територія яких використовується населенням як зона відпочинку.

Держпродспоживслужба області наголошує, при найменшій підозрі щодо захворювання на лептоспіроз необхідно негайно звернутися до лікаря. Тільки вчасно розпочате лікування може зберегти життя!

Як убезпечити себе і близьких від лептоспірозу – читайте за цим посиланням.

Фото "Pixabay"

0    357     30.09.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!