Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині проводитиметься Всеукраїнське свято «Вересневі самоцвіти»

На Кіровоградщині проводитиметься Всеукраїнське свято «Вересневі самоцвіти»

На Кіровоградщині проводитиметься Всеукраїнське свято «Вересневі самоцвіти», повідомляють «Олександрійські новини».

З 10 до 15 вересня на Кіровоградщині проводитиметься 49-те Всеукраїнське свято театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти»

Заходи відбуватимуться в академічному обласному українському музично-драматичному театру імені Марка Кропивницького. Крім того - на території заповідника-музею «Хутір Надія» та на території музейно-природничого заповідника «Тобілевичі». Про це поінформує офіційний сайт Кіровоградської обласної адміністрації. 

Місцеві заходи відбуваються попередньо у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах Кіровоградщини. У цьогорічних заходах візьмуть участь 8 театральних колективів України: 

  • Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького, 
  • Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича, 
  • Сумський обласний театр для дітей та юнацтва, 
  • Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького, 
  • Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.М.Коцюбинського, 
  • Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, 
  • Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського 
  • Кіровоградський академічний обласний театр ляльок.

Традиційно урочистості у рамках «Вересневих самоцвітів» відбудуться 14 вересня на території заповідника-музею «Хутір Надія» об 11 годині.

У програмі – низка культурно-мистецьких заходів, серед яких показ вистав переможців обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Театральна весна Кіровоградщини, театру студії «Маска» обласного центру дитячої та юнацької творчості. На території музею-заповідника також працюватимуть музичний майданчик, майданчик вільної поезії (почесний гість – поет, лауреат державної премії України ім.Тараса Шевченка Павло Мовчан), живописні студії, виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, майстер-класи, тощо. Також відбудеться вистава «Колобок» академічного обласного театру ляльок.

Серед інновацій цьогорічного свята директор департаменту відзначила презентацію акції «Рушник Національної Єдності», вручення літературної премії ім. Юрія Яновського, інтерактивні майстер-класи, серед яких, гончарне коло, ткацький станок, а також щоденний прямий ефір на телебаченні за участю колективів-учасників Всеукраїнського свята. Святкова програма за участю акторів академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького буде присвячена Михайлу Старицькому.

Заходи у музейно-природничому заповіднику «Тобілевичі» села Арсенівка відбудуться 15 вересня, початок о 10 годині.

Фото з сайту КОДА0    505     09.09.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!