Новини

на попередню сторiнку

Верховна Рада на першому засіданні нової сесії схвалила законопроєкт про зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада на першому засіданні нової сесії схвалила законопроєкт про зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада на першому засіданні нової сесії схвалила законопроєкт про зняття депутатської недоторканності, повідомляють «Олександрійські новини».

Народні депутати приступили до розгляду законопроєкт про внесення змін до статті 80 Конституції України, який передбачає позбавлення парламентаріїв недоторканності, ближче до ночі п’ятниці, 30 серпня.

Парламент попередньо схвалив законопроєкт в першому читанні.

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проєкт Закону «Про зняття недоторканності з народних депутатів України»

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді, поданий Президентом України як невідкладний, проєкт Закону «Про зняття недоторканності з народних депутатів України» (№ 7203) прийняти в цілому як Закон, повідомляє веб-портал Верховної ради.

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні Комітету.

У даному законопроєкті вилучаються два абзаци зі статті 80 Конституції України, які обумовлюють недоторканність народних депутатів України.

Нову редакцію даної статті Конституції пропонується ухвалити у такому вигляді: «Стаття 80. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп». 

На наступній сесії буде потрібно не менше 300 голосів для остаточного затвердження конституційних змін. У Слуги народу сподіваються на те, що Верховна Рада прийме зняття депутатської недоторканності не пізніше 3 вересня.

Нагадаємо, статті 80 Конституції України раніше звучала так: “Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані”.

Фото з веб-порталу Верховної ради


0    253     02.09.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!