Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині найдорожча оренда 1 га держземель - 8,4 тисячі гривень

На Кіровоградщині найдорожча оренда 1 га держземель - 8,4 тисячі гривень

На Кіровоградщині найдорожча оренда 1 га держземель - 8,4 тисячі гривень, повідомляють «Олександрійські новини».

За результатами досліджень науковців Інституту аграрної економіки, найвища вартість оренди одного гектара сільськогосподарських угідь державної власності зафіксована на Кіровоградщині – 8,4 тисячі гривень, а найнижча – 900 гривень – на Закарпатті, повідомляє сайт «Інститут аграрної економіки»

За І півріччя 2019 року середня вартість гектара оренди, досягнута на електронних земельних торгах (аукціонах), склала по Україні 4,4 тисячі гривень або 26,6% від нормативної грошової оцінки (НГО), У центральному регіоні окрім Кіровоградщини, найбільше за право оренди державних земель платили на Полтавщині (7,5 тисяч гривень), Вінниччині (7,3 тисячі гривень) та Черкащині (5,4 тисячі гривень). На Хмельниччині вартість оренди одного гектара сільгоспугідь державної власності виявилася на рівні середньої по країні – 4,4 тисячі гривень. Найдешевшим у регіоні стало право оренди сільгоспземель на Дніпропетровщині – 2,4 тисячі гривень/га.

На півночі України найдорожчим гектар орендованих державних угідь є на Київщині – 4,8 тисячі гривень. Трохи менше за нього доведеться заплатити на Чернігівщині (3,6 тисячі гривень) та Житомирщині (3,5 тисячі гривень).

Вартість права оренди на землі сільськогосподарського призначення державної власності на сході коливається у межах 2-4 тисяч гривень/га, що нижче середнього рівня по країні. У Сумській та Луганській областях вона є однаковою – по 3,0 тисяч гривень/га. У Харківській області гектар орендованих угідь вдалося виторгувати за 4,0 тисяч гривень, а у Донецькій – за 2,0 тисяч гривень.

Фото "Pixabay"

0    436     23.08.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!