Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії розглянули питання з теплозабезпечення міста

В Олександрії розглянули питання з теплозабезпечення міста

На Кіровоградщині, в місті Олександрія, на робочому засіданні громадської ради при виконавчому комітеті розглянули питання з теплозабезпечення міста, повідомляють «Олександрійські новини».

7 серпня відбулося робоче засідання громадської ради при виконавчому комітеті. Серед інших проблем було розглянуто питання теплозабезпечення, інформує міська рада.

На сьогодні заборгованість споживачів за природний газ перед комунальним підприємством «Теплокомуненерго» становить 65,3 мільйона гривень, із них 50,3 мільйона гривень – борг населення. Для отримання лімітів на газ теплопостачальне підприємство повинно сплатити не менше 90% заборгованості. Наразі сплачено лише 88,6%, через що початок опалювального сезону в Олександрії може опинитися під загрозою.

КП «Теплокомуненерго» активно проводить роз’яснювальну роботу та укладає договори реструктуризації з боржниками, аби якнайшвидше ліквідувати існуючу заборгованість.

Одночасно ведеться підготовка до нового опалювального сезону. На сьогодні котельні, теплові пункти і мережі готові на 65%, відповідні роботи продовжуються.

Водночас все більша кількість населення звертається із заявами на відключення від централізованого теплопостачання. Усі олександрійці, які не мають заборгованості за тепло, отримали дозволи на встановлення автономного опалення, а це більше тисячі жителів. 

Цього року найбільша кількість людей звернулася за наданням дозволів. Влада вимушена піти назустріч, оскільки ситуація з постачанням природного газу в Україну залишається нестабільною.

Міський голова поінформував присутніх про те, що Кабміном прийнята постанова, якою для міст обласного значення зафіксовано граничний тариф у розмірі 1400 грн за 1 Гкал тепла. Але економічно обґрунтовані тарифи у містах значно вищі, тому громадам доведеться покривати різницю в тарифах. Ці суми є непідйомними для бюджетів міст. В Олександрії ситуація не найгірша, проте якщо відповідну постанову не скасують, то виникнуть фінансові труднощі з покриттям різниці в тарифах, а у КП «Теплокомуненерго» через брак коштів – із закупівлею газу для населення. Для врегулювання відповідної проблеми направлено листи до профільних Міністерств та Асоціацій.

Скріншот з Google maps
0    798     08.08.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!