Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії сміттєзвалище отримало погоджений паспорт в повному обсязі

В Олександрії сміттєзвалище отримало погоджений паспорт в повному обсязі

На Кіровоградщині під наглядом Держпродспоживслужби перебуває 404 сміттєзвалища та 3 полігони для збирання твердих побутових відходів, повідомляють «Олександрійські новини».

Наразі з числа цих об’єктів лише 216 отримали погоджені паспорти місць видалення відходів (53%), інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

В повному обсязі такі об’єкти паспортизовані у містах Кропивницькому, Олександрії, у Новоукраїнському, Гайворонському, Устинівському та Світловодському районах. В інших районах цей показник становить від 30 до 80%.

Керівник Держпродспоживслужби області зазначив, що навіть на офіційно визначених об’єктах поводження з відходами, у тому числі на тих, що отримали паспорти, виявлені порушення, які є чинниками певної небезпеки для довкілля та населення. Із загальної кількості діючих 42,3% сміттєзвалищ не відповідають санітарним нормам, у 2018 році таких сміттєзвалищ було 58%, у 2017 – 52%. Найчастіше на об’єктах поводження з відходами не дотримуються санітарно-захисної зони до житлової забудови, допускають хаотичне накопичення відходів. Серед порушень – відсутність сортування та переробки, ущільнення відходів, що, у свою чергу, призводить до частих випадків самозагоряння.

Лабораторний контроль за об’єктами довкілля навколо місць збирання та видалення відходів фактично не організований. Адже протягом 2018 року дослідження грунту, води, повітря проведені лише навколо 145 місць видалення та зберігання відходів з 407, що складає 35%. Причиною цього є недостатнє фінансування таких робіт з місцевих бюджетів.

В минулому році за результатами перевірок територій було ліквідовано 503 несанкціоновані сміттєзвалища. Однак лише цих заходів недостатньо, щоб розв’язати проблему в масштабах області. Тож посадовець звернувся до керівників органів місцевого самоврядування, щоб вони активніше долучалися до розроблення комплексних схем санітарної очистки територій, де має бути прописано, за якими саме населеними пунктами закріплені об’єкти поводження з відходами, а також зазначено – де, коли, ким та в який час відходи збиратимуться і куди вивозитимуться. Впровадження такого механізму сприятиме зменшенню несанкціонованих та розвантаженню вже діючих місць видалення відходів.

Фото "Pixabay"
0    373     26.07.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!