Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині перевіряють заклади оздоровлення та відпочинку дітей

На Кіровоградщині перевіряють заклади оздоровлення та відпочинку дітей

На Кіровоградщині перевіряють заклади оздоровлення та відпочинку дітей, повідомляють «Олександрійські новини».

Управління Держпраці здійснює нагляд за організацією безпечних та здорових умов праці в закладах оздоровлення та відпочинку дітей у складі обласної комісії та в порядку, визначеному Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», інформують на сайті Кіровоградської обласної державної адміністрації.

У травні (до початку сезону відпочинку) проведено комплексні перевірки з організації безпечного відпочинку дітей всіх шести оздоровчих закладів області: ДПОЗ «Чайка» (Гайворонський район), ТОВ ДОЗ «Бригантина» (Новоархангельський район), ТОВ оздоровчий комплекс «Лісова пісня» (Маловисківський район), ТОВ «ДПОЗ «Дружба» та ДЗОТ «Жовтень» (Олександрійський район), а також КПЗ «ДОТ «Сонячний» КМР, що функціонує на території Долинського району, а зареєстрований у Дніпропетровській області. У липні під час другої оздоровчої зміни цю роботу продовжено згідно з дорученням Уряду, що передбачає проведення перевірок позмінно.

Особлива увага приділяється безпечності ігрових та спортивних майданчиків, електробезпеці, гігієні праці та упорядкуванню берегової смуги для купання.

У процесі 16 перевірок виявлено 124 порушення законодавства з питань охорони та гігієни праці. Крім недоліків стосовно організації документального оформлення допускались порушення під час обслуговування електрогосподарства, одного з видів небезпечних робіт. Так, в електроосвітлювальних щитках, біля автоматичних вимикачів виявлені відкриті струмопровідні частини (оголені електродроти). Не проводилось випробування стану ізоляції переносного електроінструменту, перетворювачів, подовжувачів, що могло спричинити ураження струмом. Також були відсутні медичні довідки про проходження попереднього медичного огляду працівників, зайнятих на роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці, не видавались направлення на обов'язковий попередній медичний огляд під час прийняття на роботу.

Під час перевірок у період ІІ оздоровчої зміни у липні встановлено, що всі виявлені порушення усунені. У процесі позапланових перевірок головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС, відділу нагляду в машинобудуванні та енергетиці, відділу з питань гігієни праці Управління надали відповідальним особам рекомендації та роз’яснення вимог законодавства щодо ризикоорієнтованого підходу до створення безпечних та здорових умов праці при організації трудового процесу, відпочинку та оздоровлення вихованців.

З 24 липня розпочалися позапланові перевірки ІІІ оздоровчої зміни ДПОЗ «Чайка», ТОВ ДОЗ «Бригантина», ТОВ оздоровчий комплекс «Лісова пісня».

Літні табори перевірятимуться і протягом серпня поточного року – до кінця оздоровчої кампанії, як в складі обласної комісії, так і в порядку позапланових перевірок.

Фото "Pixabay"


0    372     25.07.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!