Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії міськрайонний суд розповів, як працюватиме під час виборів

В Олександрії міськрайонний суд розповів, як працюватиме під час виборів

На Кіровоградщині у місті Олександрії Олександрійський міськрайонний суд розповів про графік роботи під час виборів, повідомляють «Олександрійські новини».

З метою забезпечення законності та захисту прав громадян при проведенні 21 липня позачергових виборів до Верховної Ради робота Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області буде здійснюватись – з 8 години 20 липня до 20 години 21 липня за попереднім телефонним повідомленням, телефоном 050-585-78-77, інформує на офіційному сайті Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

  • оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
  • уточнення списку виборців;
  • оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
  • оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного їх довірених осіб.

Суд вирішує адміністративні справи, визначені цією статтею, у дводенний строк після надходження позовної заяви. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли до дня голосування, вирішуються судом у дводенний строк, але не пізніше ніж за дві години до початку голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, вирішуються судом до закінчення голосування. Адміністративні справи за позовними заявами, що надійшли у день голосування, але після закінчення голосування, вирішуються судом у дводенний строк після надходження позовної заяви (частина 11 статті 273 КАС України).

Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, – невідкладно (частина 4 статті 274 КАС України).

Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду (частиною 5 статті 270 КАС України).

Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду (частина 3 статті 371 КАС України).


0    355     04.07.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!