Новини

на попередню сторiнку

Погода у вихідні та понеділок 1 липня

Погода у вихідні та понеділок 1 липня

У п’ятницю в Олександрії незважаючи на ясний ранок, вдень та ввечері погода буде похмурою. Без опадів.

Температура повітря вдень +18…+24, вночі +20…+22. 

Атмосферний тиск становитиме 743-746 мм рт.ст. 

Вітер північно-західний від 4.4 до 7.2 м/с.

Народний прогноз погоди: У цей день вшановується пам'ять мучеників Віта (Фіта) і Модеста. Святому Модесту моляться, коли хворіє худоба. У народі говорили, що на Віта соловей замовкає. Наші пращури помітили, що "Дощ на Фіта - погано для жита". За прикметою, день 28 червня бажано сонячний, оскільки у разі дощової погоди у домі буде розлад і сварки. У минулі часи примітили, якщо під час сходу сонця стоїть духота - до негоди.


У суботу ранок в Олександрії буде безхмарним, та майже весь день небо буде залишатися ясним, тільки ввечері з'являться перші хмари. Без опадів.

Температура повітря вдень +18…+21, вночі +14…+18. 

Атмосферний тиск становитиме 746-749 мм рт.ст. 

Вітер північно-західний від 4.0 до 6.6 м/с.

Народний прогноз погоди: 29 червня відзначається день пам'яті святителя Тихона Амафунтського. У народі говорили: "На Тихона сонце йде тихіше". Це вважається найтихіший день у році. З Тихона закінчується молоде літо, настає зріле. У цей день влаштовували обід для людей, які удобрювали гноєм поля. Ці люди були дуже потрібні, тому що: "Де зайва гною колижка, там зайва буханка хліба". Наші пращури примітили, якщо бджоли вранці граються - буде ясний день, товчуться - до негоди. 


У неділю з ранку до самого вечора в Олександрії небо буде вкрите хмарами. Без опадів.

Температура повітря вдень +19…+24, вночі +12…+21. 

Атмосферний тиск становитиме 749-750 мм рт.ст. 

Вітер північно-західний від 1.9 до 3.4 м/с.

Народний прогноз погоди: 30 червня вшановується пам'ять священномучеників Мануїла і Ісмаїла. У минулі часи говорили: "На Мануїла сонце застоюється (уповільнюється в зеніті)". Цю народну прикмету підтверджують дані астрономів: дійсно, до цього часу Земля знижує швидкість руху навколо Сонця. На нічному небі у цей час можна побачити блискавиці. Наші пращури у цей день прислуховувались до дерев: якщо сосна звенить, а дуб - стогне, значить бурі не обминути.


У понеділок в Олександрії ясна погода спостерігатиметься протягом усього дня. Без опадів..

Температура повітря вдень +23…+31, вночі +16…+27. 

Атмосферний тиск становитиме 749 - 750 мм рт.ст. 

Вітер західний до 2,4 - 3,8 м/с.

Народний прогноз погоди: 1 липня вшановується пам'ять мучеників Леонтія, Іпатія і Федула. У давні часи 1 липня відзначався Ярилин день - день пекучого сонця. З цієї нагоди організовувались народні гуляння. Наші пращури в цей день спостерігали за травою: якщо вранці вона суха - на ніч буде дощ. У цей час відцвітає малина, починають квітнути лілії.


Фото"Pixabay"


Джерело"Синоптик"


0    558     27.06.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!