Новини

на попередню сторiнку

За «фейкові» повідомлення про мінування МВС пропонує збільшити покарання

За «фейкові» повідомлення про мінування МВС пропонує збільшити покарання

За «фейкові» повідомлення про мінування МВС пропонує збільшити покарання повідомляють «Олександрійські новини».

Міністерство внутрішніх справ пропонує переглянути алгоритм дій поліцейських під час реагування на повідомлення про мінування. Зокрема, після реєстрації таких повідомлень, першочергово здійснювати невідкладну перевірку на відсутність «фейку». Цим займатимуться фахівці оперативних підрозділів кіберполіції. Крім цього, буде ініційовано зміни до Кримінального кодексу України для посилення відповідальності за скоєння завідомо неправдивих злочинів, інформує Департамент комунікації МВС України.

До Національної поліції України все частіше надходять повідомлення про «фейкові» мінування різних об’єктів. На всі без виключення оперативно реагують правоохоронці. На час перевірки інформації про загрозу тимчасово блокується діяльність вказаних закладів, через що громадяни зазнають неабияких незручностей, а підприємства -  величезних збитків, зазначають у Департаменті.

Найчастіше повідомлення про мінування надходять від ботів із Росії та непідконтрольних територій на сході України. За допомогою IP-телефонів та Інтернету розсилаються анонімні повідомлення, але є також випадки, коли й громадяни України вирішують дезінформувати про мінування, за що залучаються до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що Кримінальний кодекс України містить окрему статтю 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності), яка передбачає до шести років позбавлення волі.

Раніше «Олександрійські новини» повідомляли про те, що в Олександрії затримали громадянина за неправдиве повідомлення про мінування торгового центру


0    383     25.06.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!