Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії мати з дитиною отруїлися грибами

В Олександрії мати з дитиною отруїлися грибами

На Кіровоградщині у місті Олександрії мати з дитиною отруїлися грибами повідомляють «Олександрійські новини».

Після споживання дикорослих грибів за медичною допомогою до Центральної міської лікарні міста Олександрії звернулися 49-річна жінка з 19-річною донькою. У важкому стані з діагнозом гостре отруєння грибами вони були госпіталізовані 10 червня. Грибною стравою жінка з донькою поласували 09 червня близько 14-15 години, а вже о 5 ранку наступного дня з’явилися перші клінічні симптоми (загальна слабкість, багаторазове блювання і пронос), інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Причиною отруєння стали умовно їстівні гриби (маслюки, сироїжки), які постраждалі самостійно зібрали в лісі біля села Ізмайлівка Олександрійського району, перебуваючи на дачі. Вдома гриби відварили та просмажили.

Станом на 11 червня жінка з донькою перебувають у відділенні анастезіології з ліжками для інтенсивної терапії в стані середньої важкості, однак симптоми розладу травлення продовжуються. Під підозрою залишається можливість споживання постраждалими блідої поганки, що могла спричинити гостре отруєння.

В області в поточному році це перший зареєстрований випадок отруєння грибами.

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області наголошує: якщо після вживання грибів ви відчули себе погано або помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювання, головний біль, галюцинації, біль у животі):

  • Негайно викликайте швидку допомогу. До її приїзду промийте шлунок 1-2 літрами слабкого сольового розчину. Пийте багато рідини.
  • Навіть, якщо стан дещо покращився, обов’язково зверніться до найближчого лікувального закладу.
  • Гриби, що залишилися, не викидайте, їх аналіз допоможе лікарям визначити отруту, що потрапила в організм.
  • Не займайтеся самолікуванням. Чим більше токсинів потрапить у кров, тим тяжче буде протікати отруєння.

Детальніше про те, як уникнути помилок при споживанні грибів та надати першу допомогу при підозрі на отруєння читайте на нашому сайті за посиланням.

Фото "Pixabay"

0    461     12.06.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!