Новини

на попередню сторiнку

В Олександрійському районі у рибалки виявлено лептоспіроз

В Олександрійському районі у рибалки виявлено лептоспіроз

На Кіровоградщині в Олександрійському районі у селі Олександрівка зареєстровано випадок підозри на лептоспіроз, повідомляють «Олександрійські новини».

Фахівцями Олександрійського міськміжрайонного відділу ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться розслідування цього випадку та з’ясовано що чоловік періодично рибалив у місцевій водоймі, з чим і пов’язує своє захворювання, - інформує на офіційному сайті Кіровоградський обласний лабораторний центр.

Наразі фахівці установи проводять обстеження можливого місця зараження та лабораторні дослідження.

Для запобігання виникнення інших випадків захворювання людей на лептоспіроз сільському голові селі Олександрівка направлені наступні рекомендації: 

  • терміново інформувати громаду про небезпеку купання та риболовлі у водоймі;
  • тимчасово (до закінчення розслідування випадку та проведення лабораторних досліджень води) заборонити купання у водоймі;
  • на березі водойми встановити таблички «Купатися заборонено»;
  • на прилеглих до водойми територіях провести дератизаційні заходи, направлені на знищення мишовидних гризунів, які можуть бути переносниками лептоспірозу та інших небезпечних інфекцій;
  • систематично проводити профілактичні дератизаційні заходи на всій території села та зобов’язати проводити такі заходи усіх власників закладів громадського харчування та торгівлі. 

Нагадаємо, лептоспіроз – особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). 

Фото "Pixabay"
0    657     11.06.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!