Новини

на попередню сторiнку

Енергетики нагадали жителям Кіровоградщини хто має обрізати дерева і коли це потрібно робити

Енергетики нагадали жителям Кіровоградщини хто має обрізати дерева і коли це потрібно робити

Енергетики нагадали жителям Кіровоградщини хто має обрізати дерева і коли це потрібно робити у спеціальному попередженні, текст якого є у розпорядженні журналістів «Олександрійських новин».

Юридичні та фізичні особи – власники зелених насаджень, розташованих в охоронних зонах ліній електропередач мають самостійно опікуватись прибиранням гілок, забезпечення доступ до ліній електропередач.

«ПрАТ «Кіровоградобленерго» звертає Вашу увагу, що діючими «Правилами охорони електричних мереж», затвердженими Кабінетом Міністрів України 04.03.1997 року, встановлено охоронні зони повітряних ліній електропередач уздовж ліній, у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів на відстань для ПЛ напругою: до 1 кВ – 2м, 6-10 кВ – 10 м, 35 кВ – 15 м, 150 кВ – 25 м.

В охоронних зонах забороняється: будувати житлові, громадські та дачні будинки; влаштовувати звалища; складати добрива, корми, солому, дрова, інші матеріали; розпалювати вогнища; накидати на лінії сторонні предмети; підніматися на опори; саджати дерева та інші багаторічні насадження; влаштовувати майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту і таке інше.

Згідно п.5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006р. №105 на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі.

Невиконання власниками дерев та землекористувачами вимог Закону України та названих Правил призводить до пошкоджень ліній і навіть до нещасних випадків з людьми від ураження електричним струмом. 

Вимагаємо вжиття невідкладних заходів по догляду з насадженнями, розташованими в охоронних зонах електричних мереж і поряд з ними», - йде мова у застереженні.

Енергетики зазначають, що реагуючи на звернення споживача щодо забезпечення відключення ліній електропередач на час виконання робіт, тимчасово забезпечать знеструмлення окремих ділянок.

«Застерігаємо, що згідно п.23 «Правил охорони електричних мереж», енергопідприємство має право припиняти або обмежувати електропостачання порушників цих Правил.

Пам’ятайте! Своєчасний догляд за деревами (підрізування, видалення сухих і пошкоджених дерев та гілок) збереже проводи ліній від пошкоджень в несприятливих погодних умовах, а Вас особисто та членів Вашої родини – від уражень електричним струмом», - повідомляє адміністрація  Олександрійського РЕМ ПрАТ «Кіровоградобленерго».


0    539     03.05.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!