Новини

на попередню сторiнку

На Кіровоградщині у минулому році 2 з 12 захворілих на лептоспіроз людей померло

На Кіровоградщині у минулому році 2 з 12 захворілих на лептоспіроз людей померло

На Кіровоградщині у минулому році 2 з 12 захворілих на лептоспіроз людей померло, повідомляють «Олександрійські новини».

З настанням весняно-літнього сезону ризик виникнення спалахів кишкових інфекцій збільшується через підвищену температуру повітря, адже створюються сприятливі умови для розвитку багатьох збудників таких інфекцій, - інформує прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області.

Торік в області було зареєстровано 5 спалахів гострої кишкової інфекції, а з початку поточного року маємо один зареєстрований спалах та один груповий випадок у дитячому колективі. За місцем виникнення в 2018 році чотири спалахи були зареєстровані у дошкільних навчальних закладах області (причина захворювання – ротавірусна інфекція) та один у закладі ресторанного господарства (причина захворювання – сальмонельоз), - зазначають у прес-службі.

Умовами виникнення та поширення захворювання серед вихованців дитячих навчальних закладів є порушення дезінфікуючого режиму, недотримання правил особистої гігієни дітьми та співробітниками, недотримання правил миття столового посуду та іграшок тощо. У закладі ресторанного господарства було виявлено такі порушення, як перехрещення потоків у технологічних процесах приготування їжі (перехресне забруднення); недотримання товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів; порушення правил особистої гігієни працівниками; допущення до роботи працівників без медичних оглядів тощо, - додають у прес-службі.

Протягом 2018 року спеціалісти Держпродспоживслужби області з питань дотримання санітарного законодавства здійснили заходи державного нагляду (контролю) та взяли участь у комісійних перевірках 3524 об’єктів, переважна більшість яких — навчальні та оздоровчі заклади, заклади відпочинку. Під час перевірок у 2024 закладах (57%) виявлено порушення санітарного законодавства.

З питань організації харчування в дитячих навчальних закладах здійснено 817 обстежень. Більш ніж у половині перевірених закладів (60%) було виявлено порушення. Станом на початок 2019 року пропозиції Держпродспоживслужби області щодо усунення порушень виконані від 80 до 100%.

Неблагополучною є ситуація з захворюваністю на лептоспіроз. У 2018 році захворіло 12 осіб на 9-ти адміністративних територіях у Кропивницькому, Олександрії, Добровеличківському, Кіровоградському, Благовіщенському, Бобринецькому та Новомиргородському районах — по 1 випадку, у Петрівському районі - 2 випадки, Гайворонському районі - 3 випадки. Двоє хворих на лептоспіроз людей померло.

Профілактика сказу серед тварин – ще одне питання, яке потребує вжиття відповідних заходів. Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини в районах і містах області у 2018 році щепили проти сказу 127 999 собак та 79 458 котів. Також восени було проведено пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних та безпритульних тварин в мисливських угіддях на території області на загальній площі 18 421 квадратний кілометр, — повідомляють у прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

0    323     03.05.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!