Новини

на попередню сторiнку

В Олександрії та області 9 років не поновлюють програму з розвитку української мови

В Олександрії та області 9 років не поновлюють програму з розвитку української мови

В Олександрії, одному з найбільших міст Кіровоградської області, з 2004 року не діє жодна програма з розвитку української мови. У переліку 58 цільових програм міської влади відсутня будь-яка згадка про розвиток чи підтримку української мови та культури, повідомляють «Олександрійські новини».

У цьому переліку зазначено про різноманітні програми, в тому числі з комунальних та різних напрямків розвитку міста: програма «Питна вода м. Олександрії» на 2006-2020 роки, програма заохочення голів квартальних комітетів, програма збереження історичної пам'яті про Перемогу радянського народу над фашистськими загарбниками у Другій світовій війні на 2012-2020 роки та багато інших.

Серед перезатверджених програм - програма підвищення інвестиційного іміджу та залучення інвестицій в економіку міста Олександрії на 2016-2020 роки, програма розвитку малого та середнього підприємництва в м. Олександрії на 2016-2020 роки.


Переглянувши всі затверджені та діючі програми Кіровоградської обласної ради журналісти «ОН» не знайшли серед них жодної на підтримку розвитку української мови.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила вцілому текст закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (№ 5670-д).

Цей Закон регулює функціонування і застосування української мови як державної у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України.

Дія цього Закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Законом встановлено, що кожний громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства.

Держава забезпечує кожному громадянинові України можливості для опанування державної мови через систему закладів дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, освіти дорослих, а також через підтримку неформальної та інформальної освіти, спрямованої на вивчення державної мови.

Закон визначає осіб, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Володіти державною мовою згідно із Законом та застосовувати її під час виконання службових обов’язків зобов’язані: вищі посадові особи держави, народні депутати, державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування; голови місцевих державних адміністрацій, їх 

Законом встановлено застосування державної мови в роботі органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної власності.

Інфографіка www.ukrinform.ua

0    539     30.04.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!