Новини

на попередню сторiнку

Ліквідатор-нацгвардієць розповів як 33 роки тому дезактивував вертольоти, що гасили палаючий реактор ЧАЕС (відео)

Ліквідатор-нацгвардієць розповів як 33 роки тому дезактивував вертольоти, що гасили палаючий реактор ЧАЕС (відео)

Ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній станції розповів про те, як він разом із побратимами з Кіровоградщини, дезактивував від радіації вертольоти на ЧАЕС. Бойові машини використовували для того, щоб загасити палаючі реактори, повідомляють «Олександрійські новини».

За спогадами Валерія Ватліна начальника групи засобів розпізнавання, ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС, він спав разом із побратимами не більше 4 годин на добу. Офіцер знав, що таке радіація та які це може мати наслідки, оскільки служив у підрозділах, де ремонтувались атомні підводні човни.

Відчуття від радіації були специфічними і у кожного різні. «Где большой фон, ладошки чесались и першило в горле. Где маленький фон, то уже ничего такого, смело шли, просто молодые были. Ребята всегда были дружные, тем более наша часть была 23554, процентов 75 афганцев, то есть ребята сплоченные. Ну а мы пришли тогда 4 молодых лейтенанта после училища в 1985, а в 1986 уже попали в Чернобыль, то мы только их и слушали с открытыми ртами. Товарищество было крепкое, ну как говорят: «Беда всегда сплачивает», - говорить Валерій Ватлін.


Сьогодні ліквідатор аварії разом із побратимами по вертолітній частині, згадав загиблих та поклав квіти до пам’ятного знаку тих, хто не повернувся із завдання захистити Батьківщину від атомного ворога.


0    869     26.04.2019
Loading...


Коментарі (0)

Для додавання коментарів необхідно авторизуватися!